Co robić w lutym?

7 najlepszych pomysłów i wycieczek.

książka Opowieści z końca świata

Wiecie jak nie lubię lutego? Nie dlatego, że mam coś do tego miesiąca. Nic złego mi się wtedy też nie stało. Ale ta końcówka zimy, która ciągnie się (często) bezśnieżnie jest dobijająca. Zrobiłam listę rzeczy, które pomogą odczarować luty, tak, żeby później wspominać go z tęsknotą. Co robić w lutym?  O tym opowiem we wpisie.

Wyjedź gdzieś!

Tak po prostu, zaplanuj choćby wyjazdowy weekend w lutym. Ja trzy razy właśnie w lutym wyjeżdżałam na studia za granicę i to było coś pięknego. Ani w Turcji, ani w Grecji nie było w tym czasie szczególnie szaro, a w czeskiej Pradze też… było mi jakoś lżej. Dlatego wiem, że nawet kilka dni poza domem pomoże rozjaśnić szare dni.

Pojedź na karnawał!

Poza imprezami, które odbywają się w wielu miejscach w Polsce możemy wybrać się w tradycyjne miejsca, gdzie od lat obchodzi się karnawał. Jest kolorowo, tanecznie i smacznie. Ale…wiesz, że nie trzeba jechać daleko? Ja w zeszłym roku byłam w… Czechach!

GDZIE NA KARNAWAŁ W CZECHACH? TRADYCYJNE TAŃCE I HULANKI

 

Zrób coś całkowicie nowego

Łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić, prawda? W zeszłym roku w końcu zebrałam się i pojechałam na biegówki, po paru latach zastanawiania. Było warto! Co prawda, nie jestem najlepsza w jeździe na nartach, ale przecież nie o to chodzi.

O tym jak było opowiedziałam tutaj: Narty- pierwszy raz na biegówkach.

Wybierz się na poszukiwanie śniegu

Mam nadzieję, że choćby kilka dni lutego zaszczycą Polskę białą kołderką. Z racji, że może tak nie nastąpić, to warto zaplanować jeden, dwa dni na poszukiwania śniegu. Pomóc mogą kamerki internetowe (takie na żywo), które znajdują się w wielu miejscach Polski nawet w mniej popularnych górach.  Uwaga! Chciałam umieścić ten punkt w styczniu, ale w zeszłym roku i trzy lata temu styczeń okazał się  bardziej bezśnieżny niż luty.

Spędź wieczór pod kocem

Albo cały dzień. Jeśli masz ochotę, oczywiście. Ja na pewno kilka dni przebimbam i raczej nic mi nie ucieknie. Zawinę się w ulubiony szlafrok, a po wszystkim wrócę pełna energii i niczym petarda będę produkować niezliczoną ilość dobrych wpisów.

Czytaj również:  Ile kosztuje prowadzenie bloga podróżniczego?

Wyjdź do ludzi. Tak po prostu.

To dla mnie chyba najlepszy rozweselacz. Może to być spotkanie z przyjaciółmi, zapisanie się na jednodniowy warsztat czy coś innego. Osobiście uwielbiam wyjazdy studyjne najbardziej zimą właśnie ze względu na nowo poznanych ludzi, historie, opinie.

Rok temu byłam w Zabrzu razem z Karoliną Siwkiewicz z bloga love-krowe, którą prywatnie uwielbiam!

Zaplanuj wakacje

Choć jedną rzecz, którą wtedy zrobisz. W lutym to plany dodają mi energii, a te, które powiązane są ze słońcem- są zdecydowanie najlepsze. Jeśli nie chcesz wybiegać tak daleko w przyszłość, może to być po prostu słoneczna wiosna, np. WIOSNA NA MALCIE. CZY FAKTYCZNIE JEST CIEPŁO?

Co robić w lutym?

Jestem ciekawa co przyniesie nam tegoroczny luty. Mam nadzieję, że dużo śniegu i podróży, tak, żebyśmy mogli 1 marca powiedzieć, że w lutym jest co robić. 😊

Ściskam,

Oceń ten artykuł

Ocen: Co robić w lutym?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 5 ocen

6 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam zimowe wyjazdy, zwłaszcza gdzieś w góry – snowboard i spacery po zaśnieżonych miastach to jest to! W tym roku, ze względu na biegową kontuzję mojego chłopaka, zostajemy w domu i cieszymy się z innych rzeczy. Głównie z siedzenia pod kocem i spotykania się ze znajomymi. A najlepiej, kiedy można to połączyć! ❤

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here