Co robić w grudniu?

W grudniu czas płynie o wiele szybciej. Przynajmniej dla mnie. Zanim się obejrzę miną Mikołajki, a w barszczu pływają uszka. Dlatego trzeba niesamowitej organizacji, żeby ze wszystkim co by się chciało zrobić po prostu zdążyć. O tym co warto zrobić w grudniu piszę poniżej. Bez spinania się i idealizowania, bo przecież… zawsze może coś pójść nie tak.

1. Upiecz pierniczki

Nie musisz być kulinarnym ekspertem, bo pierniczki robi się niesamowicie łatwo i błyskawicznie. Możesz polać je lukrem lub czekoladą, posypać orzechami lub słodkimi cukierkami. A później część… komuś daj. Czy to w pracy, czy w rodzinie. Będzie Ci podwójnie miło, kiedy wieczorem usiądziesz z kubkiem herbaty i przypomnisz sobie czyjś uśmiech.

2. Pojedź na Jarmark Bożonarodzeniowy

Nie musisz jechać do Drezna, bo taki jarmark na pewno będzie w Twoim mieście. Możesz kupić tam regionalne przysmaki, wypić grzane wino czy po prostu pospacerować w magicznej atmosferze, słuchając kolęd. Uwaga ode mnie: jeśli nie lubisz tłumów wybierz się tam jak najwcześniej. Wieczorami jest zwykle pełno ludzi 😊

Moja inspiracja: JARMARK BOŻONARODZENIOWY W OŁOMUŃCU

3. Zrób coś szalonego!

Tylko co? Jaka pierwsza myśl wpadła Ci do głowy? To będzie właśnie to! Nie przekładaj tego, broń Boże na Nowy Rok. To musi być w grudniu!

4. Zrób sobie prezent

W pogoni za świątecznymi obowiązkami często zapominamy o sobie. I mimo, że kupimy sobie ładną sukienkę czy wybierzemy się na szybko do fryzjera to robimy to wszystko w pośpiechu. Dlatego znajdź chociaż godzinkę na chwilę dla siebie: masaż, wizytę w galerii czy w kinie. Lub choćby na kawę, tort i dobrą książkę.

5. Pomóż potrzebującym

Wiesz, że dobry uczynek poprawia humor też temu, kto go robi? Nie musisz wydawać pieniędzy, możesz np. pójść do schroniska i zabrać psa na spacer. Możesz pomóc cioci, babci czy kupić coś na aukcji charytatywnej. Ja mam kilka planów, a w temacie grudnia i kalendarzy- na allegro charytatywni możesz nabyć kalendarz, w którym wzięłam udział- oczywiście nieodpłatnie 😊

6. Pójdź na grudniową imprezę

To nie musi być Sylwester- ja kilka lat spędzałam ostatni dzień w roku w domu, pijąc szampana i oglądając różne programy (nie robię tego przez pozostałe 364 dni). Chodzi o to, żeby wyjść z domu gdzieś, gdzie jesteśmy rzadko, do tego ubrać się elegancko. Dlatego jeśli nie lubisz imprez- wybierz się na koncert czy do teatru. Też będzie fajnie.

7. Zaplanuj pierwszy tydzień w kalendarzu na Nowy Rok

Zwłaszcza, jeśli nie lubisz planować. Ale broń Boże go nie kupuj do 24 grudnia włącznie. Jeśli nie dostaniesz terminarza pod choinkę (co jak najbardziej może się zdarzyć!) zrób to po Bożym Narodzeniu. Uwaga! Jeśli uwielbiasz planować- może dla odmiany zrezygnuj z tego w pierwszych dniach Nowego Roku? Ja podejmuję rękawicę. 😊

Grudzień to piękny miesiąc- uwielbiam nawet gwarną atmosferę w sklepach, kiedy podglądam rodziny pakujące zakupy- często są tak duże, jakby miałyby być tymi ostatnimi. Sama do tej pory nie wywierałam na sobie presji z idealnymi świętami, umytymi oknami i tym wszystkim co „się robi” w domu. Pamiętajmy, żeby cieszyć się tym, co mamy dzisiaj. Nie wiadomo jakie niespodzianki szykuje dla nas Nowy Rok.

buziaki,

Inne z tej serii:

Co robić w styczniu
Co robić w lutym
Co robić w marcu
Co robić w kwietniu
Co robić w maju
Co robić w czerwcu
Co robić w lipcu
Co robić w sierpniu
Co robić we wrześniu
Co robić w październiku
Co robić w listopadzie

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo lubię grudzień. To dla mnie wyjątkowy czas. Lubię celebrować w nim ważne chwile, oczekując na Boże Narodzenie. Też m. in. piekę pierniczki i planuję nowy rok.

  2. Zawsze lubiłam grudzień i ten przedświąteczny czas, a sprzątając robiłam to przy wtórze świątecznych melodii, ale w tym roku, jak i w każdym następnym, Święta już nie będą takie same, bo zabraknie jednej, bardzo ważnej osoby – mamy 😔 Mam jednak swoją rodzinę, męża i syna, więc dla nich muszę wykrzesać z siebie uśmiech 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here