Pogoda na Santorini we wrześniu

Pogoda na Santorini we wrześniu

Mówi się, że wrzesień to jeden z miesięcy, podczas których pogoda na Santorini jest najprzyjemniejsza. Jest ciepło, jednak nie upalnie, co sprzyja spacerom i pieszym wędrówką po wyspie i uroczych miasteczkach, które się na niej znajdują. 27°C to norma, która w ciągu miesiąca nie ulega raczej dużym zmianom. Na szczęście nie trzeba spodziewać się dużych zawirowań pogodowych, klimat wydaje się stabilny i jeszcze przez jakiś czas nie będzie się zmieniał. Woda w morzu jest ciągle ciepła (26°C), choć niedługo zacznie się powoli ochładzać – właśnie dlatego warto z tego skorzystać! Koniecznie wykąp się w Santoryńskim morzu!

Wiatr na Santorini w czasie, gdy trwa wrzesień, potrafi być silny, pogoda mimo to uznawana jest za korzystną. Dzięki mocniejszym podmuchom można pokusić się o wypróbowanie różnego rodzaju sportów wodnych, na przykład żeglarstwa lub windsurfingu. Dodatkowo wiatr nieco ochładza temperaturę, sprawiając, że spacerowanie staje się jeszcze przyjemniejsze – w końcu nikt, nie lubi wędrować, gdy na zewnątrz panuje ciężki do zniesienia upał.

Wrzesień to czas, podczas którego pogoda na Santorini zachęca do zwiedzania – rowerowe wycieczki i podziwianie zabytków to jedne z najczęstszych czynności uprawianych przez turystów. Nic dziwnego – krajobrazy są naprawdę piękne, a na wyspie nie brakuje miejsc wartych odwiedzenia. Jesień na tej greckiej wyspie jest naprawdę piękna i choć brakuje złotych, opadających liści warto wybrać się tam w tym czasie.

Pogoda Santorini wrzesieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Październik  Listopad  Grudzień

Cześć! Jestem Ewelina. Od pięciu lat szukam miejsca, w którym chciałabym spędzić resztę życia. Swojego końca świata. Co prawda, nie jeden już znalazłam, ale szukam dalej i swoimi odkryciami dzielę się z Wami na blogu.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]