Pogoda na Santorini w listopadzie

Pogoda na Santorini w listopadzie

Spodziewasz się, że pogoda na Santorini późną jesienią będzie okropna? W końcu listopad to już prawie zima i podobno w tym czasie, wyspy prawie nikt nie odwiedza… To znaczy, że coś musi być z nią nie tak! Nic bardziej mylnego; plotki, że pogoda na Santorini listopadem jest paskudna, rozsiały się po całym świecie, nie mają jednak większego pokrycia z rzeczywistością. Oczywiście – jest chłodniej, niż latem i kąpiele w morzu ze względu na temperaturę wody (22°C) są mniej przyjemne (jednak nieniemożliwe).

Na zewnątrz temperatura powietrza waha się od 19 do 22°C, jest więc idealna na spacery. Dodatkowo nie brzmi to, jakby na dworze było lodowato, prawda? Bo nie jest! Choć czasem zawieje nieco zimniejszy wiatr, nie można powiedzieć, że listopad na Santorini jest chłodny. Pogoda dopisuje, a zimno robi się tylko wieczorami, które ze względu na silniejszy wiatr warto spędzać w środku.

Pogoda na Santorini jesienią wcale nie jest taka zła – wręcz przeciwnie, listopad jest cudowny. Dlatego koniecznie zarezerwuj lot w tym okresie i ciesz się wspaniałymi wakacjami na greckiej wyspie! Warto wspomnieć o tym, że ceny poza sezonem są o wiele niższe, dlatego z łatwością można zaoszczędzić. Kolejnym plusem (nie mówiąc już o pogodzie) zdecydowanie jest znacznie mniejsza ilość turystów – większość z nich nie ma odwagi przyjechać w to miejsce jesienią, ze względu na strach przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Pogoda Santorini listopadBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Wrzesień  Październik Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]