Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda na Santorini w marcu

Pogoda na Santorini w marcu

Marzec na Santorini i dobra pogoda nie idą w parze, nie znaczy to jednak, że nie warto odwiedzić tego miejsca na początku wiosny. W tym okresie jest tam zdecydowanie mniej ludzi, co wychodzi na plus, zwłaszcza dla zwiedzających urlopowiczów. A na Santorini jest co zwiedzać, zdecydowanie; warte zobaczenia są między innymi wykopaliska w Akrotiri. Pogoda panująca w tym okresie pozwala na spokojne spacery, nie jest zbyt gorąco, dlatego nie są one męczące – temperatura powietrza wynosi 16°C. Wystarczy ubrać się w ciepłą odzież, żeby czuć się dobrze w tym klimacie, oczywiście nie ma mowy o zimowych kurtkach czy kozakach, nie jest tam aż tak chłodno!

W marcu deszcz pada rzadko, a jeśli już to w niewielkich ilościach, dlatego nie trzeba się go zbytnio obawiać. Jeśli chodzi o wiatr, sprawa wygląda zgoła inaczej, wieczorami jest naprawdę silny i zimny, co może skutecznie zniechęcić do spacerów późną porą. Wtedy najlepiej schować się w środku, na przykład w restauracji lub hotelowym pokoju. Woda jest ciągle zimna, co nie przeszkadza w wycieczkach po ślicznych Santoryńskich plażach, tych śnieżnobiałych, zupełnie czerwonych, czy czarnych – jest ich sporo i sprawiają ogromne wrażenie!

Jak widać, marzec to pora, kiedy pogoda na Santorini nie rozpieszcza: silne, wieczorne wiatry, które nocą potrafią być nawet niebezpieczne, stosunkowo niskie temperatury i zimna woda w morzu potrafią zniechęcić niejednego podróżnika. Ma to też swoje plusy – osoby, które pragną zobaczyć wyspę „od kuchni”, mają do tego większe możliwości! Uliczki miast znajdujących się na Santorini wyglądają magicznie, zwłaszcza gdy nie przechadza się po nich miliony turystów w tym samym momencie!

Pogoda Santorini marzecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]