Pogoda na Santorini w marcu

Pogoda na Santorini w marcu

Marzec na Santorini i dobra pogoda nie idą w parze, nie znaczy to jednak, że nie warto odwiedzić tego miejsca na początku wiosny. W tym okresie jest tam zdecydowanie mniej ludzi, co wychodzi na plus, zwłaszcza dla zwiedzających urlopowiczów. A na Santorini jest co zwiedzać, zdecydowanie; warte zobaczenia są między innymi wykopaliska w Akrotiri. Pogoda panująca w tym okresie pozwala na spokojne spacery, nie jest zbyt gorąco, dlatego nie są one męczące – temperatura powietrza wynosi 16°C. Wystarczy ubrać się w ciepłą odzież, żeby czuć się dobrze w tym klimacie, oczywiście nie ma mowy o zimowych kurtkach czy kozakach, nie jest tam aż tak chłodno!

W marcu deszcz pada rzadko, a jeśli już to w niewielkich ilościach, dlatego nie trzeba się go zbytnio obawiać. Jeśli chodzi o wiatr, sprawa wygląda zgoła inaczej, wieczorami jest naprawdę silny i zimny, co może skutecznie zniechęcić do spacerów późną porą. Wtedy najlepiej schować się w środku, na przykład w restauracji lub hotelowym pokoju. Woda jest ciągle zimna, co nie przeszkadza w wycieczkach po ślicznych Santoryńskich plażach, tych śnieżnobiałych, zupełnie czerwonych, czy czarnych – jest ich sporo i sprawiają ogromne wrażenie!

Jak widać, marzec to pora, kiedy pogoda na Santorini nie rozpieszcza: silne, wieczorne wiatry, które nocą potrafią być nawet niebezpieczne, stosunkowo niskie temperatury i zimna woda w morzu potrafią zniechęcić niejednego podróżnika. Ma to też swoje plusy – osoby, które pragną zobaczyć wyspę „od kuchni”, mają do tego większe możliwości! Uliczki miast znajdujących się na Santorini wyglądają magicznie, zwłaszcza gdy nie przechadza się po nich miliony turystów w tym samym momencie!

Pogoda Santorini marzecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]