Santorini pogoda sierpień – Temperatura – Kiedy jechać?

Choć turystów na Santorini nie brakuje, trzeba przyznać, że pogoda jest tam naprawdę świetna. Sierpień to czas, gdy bez przerwy można cieszyć się gorącym, złocistym słońcem, które, kiedy zachodzi, stwarza niepowtarzalny, wręcz magiczny klimat. 28-30°C to temperatura, dla której można przymknąć oko na tłumy ludzi i mimo to cieszyć się cudownością tamtejszej natury. A tej na Santorini nie brakuje – do odwiedzenia czeka na Ciebie wiele ciekawych miejsc, takich jak plaże o kolorze białym, czarnym i czerwonym. Koniecznie musisz je zobaczyć!

Na pewno wiesz, że wyspa swój teraźniejszy urok zawdzięcza ogromnej eksplozji wulkanu Thera, który rozerwał wyspę na wiele kawałków (większość z nich obecnie znajduje się pod powierzchnią wody). To właśnie w ten sposób powstały klify, na których znajdują się teraz najpiękniejsze miejscowości Santorini. Czy ma to wpływ na obecnie panujący tam klimat? W pewnym stopniu na pewno – twierdzi się, że wulkan znajdujący się pod powierzchnią wody nadal jest aktywny, czego skutkiem są trzęsienia ziemi, występujące co jakiś czas.

Sierpień na Santorini to najlepszy czas na wypoczynek – pogoda jest typowo wakacyjna i zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników. Wysokie temperatury powietrza współgrają z nieco chłodniejszą wodą (około 20°C), w której można pluskać się całymi dniami. Ludzi jest naprawdę dużo, co znacznie przeszkadza w zwiedzaniu, dlatego w  tym okresie najlepiej zająć się typowymi plażowymi czynnościami.

Pogoda Santorini sierpień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach: