Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda na Santorini w maju

Pogoda na Santorini w maju

Zastanawiasz się, jak wygląda maj na Santorini? Pogoda w tym czasie zaczyna być naprawdę świetna! Temperatury są coraz wyższe – z odrobiną szczęścia potrafią dojść nawet do 28°C, a słońce praży coraz mocniej. Właśnie dlatego wybierając się na Santorini, nie można zapomnieć o kremach z filtrem, zakup takowych na wyspie może okazać się niezwykle kosztowny, dlatego warto być przygotowanym. Dzięki temu można uniknąć poparzeń skóry, które potrafią zniszczyć przyjemny pobyt w tym przepięknym miejscu.

Na Santorini w maju jest przede wszystkim gorąco, ale o tym było już mówione, dlatego nie warto wyjaśniać tego po raz kolejny. Czy jest to dobry czas na kąpiele w morzu? Woda robi się coraz cieplejsza, teraz jej temperatura wynosi 20°C, więc ciągle jest dosyć chłodna, ale można już próbować zamoczyć nogi. O całkowitym zanurzeniu raczej nie ma mowy – woda jest na to zdecydowanie zbyt zimna, dlatego warto poczekać przynajmniej miesiąc na jej ocieplenie.

Jak wyglądają noce na Santorini w maju – czy pogoda dopisuje? Wraz z zachodem słońca obniża się temperatura powietrza, która wieczorem wynosi jedynie 14°C, dlatego lepiej spędzić ten czas w restauracjach, lub w hotelu. Nocne spacery mogą okazać się nieudane, chyba że będzie się odpowiednio zabezpieczonym (warto przygotować się nie tylko na niskie temperatury, ale też silny wiatr), dlatego, jeśli je w planach, weź ze sobą parę cieplejszych ubrań.

Pogoda Santorini majBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Marzec  Kwiecień  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]