Santorini pogoda maj – Temperatura – Kiedy jechać?

Zastanawiasz się, jak wygląda maj na Santorini? Pogoda w tym czasie zaczyna być naprawdę świetna! Temperatury są coraz wyższe – z odrobiną szczęścia potrafią dojść nawet do 28°C, a słońce praży coraz mocniej. Właśnie dlatego wybierając się na Santorini, nie można zapomnieć o kremach z filtrem, zakup takowych na wyspie może okazać się niezwykle kosztowny, dlatego warto być przygotowanym. Dzięki temu można uniknąć poparzeń skóry, które potrafią zniszczyć przyjemny pobyt w tym przepięknym miejscu.

Na Santorini w maju jest przede wszystkim gorąco, ale o tym było już mówione, dlatego nie warto wyjaśniać tego po raz kolejny. Czy jest to dobry czas na kąpiele w morzu? Woda robi się coraz cieplejsza, teraz jej temperatura wynosi 20°C, więc ciągle jest dosyć chłodna, ale można już próbować zamoczyć nogi. O całkowitym zanurzeniu raczej nie ma mowy – woda jest na to zdecydowanie zbyt zimna, dlatego warto poczekać przynajmniej miesiąc na jej ocieplenie.

Jak wyglądają noce na Santorini w maju – czy pogoda dopisuje? Wraz z zachodem słońca obniża się temperatura powietrza, która wieczorem wynosi jedynie 14°C, dlatego lepiej spędzić ten czas w restauracjach, lub w hotelu. Nocne spacery mogą okazać się nieudane, chyba że będzie się odpowiednio zabezpieczonym (warto przygotować się nie tylko na niskie temperatury, ale też silny wiatr), dlatego, jeśli je w planach, weź ze sobą parę cieplejszych ubrań.

Pogoda Santorini maj

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach: