Santorini pogoda czerwiec – Temperatura – Kiedy jechać?

Zbliża się czerwiec i marzysz o wyjeździe na Santorini? Pogoda dopisuje, więc jedną z wielu wątpliwości masz już z głowy – pozostałymi zajmiesz się później. 30°C to naprawdę dużo! Trudno oprzeć się równie ciepłej wodzie i wylegiwaniu na plaży. Bez obaw, to wyspa, na której możesz pozwolić sobie na relaks, dzięki gorącemu słońcu i wspaniałym widokom na pewno szybko się rozluźnisz. Czerwiec to dobry czas na wakacje na Santorini, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie dobrą pogodę, ale nie lubią zbyt tłumów turystów, tłoczących się na plażach i w miastach – Ci jeszcze nie przyjechali, ponieważ sezon dopiero się zaczyna.

Musisz przygotować się na gwałtowne, nieraz bardzo intensywne opady deszczu, ulewy o tej porze roku to norma i choć nie zdarzają się bardzo często, istnieje ryzyko ich wystąpienia. Właśnie dlatego warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i jakąś ciepłą bluzę – może przydać się wieczorami, gdy temperatura powietrza spada do 18°C; choć to niemało, przy powiewach wiatru może okazać się trochę chłodniej.

Warto zwrócić uwagę na wiatr, który w letnich miesiącach wieje od północy – meltemi – to właśnie dzięki niemu upały nie są tak trudne do zniesienia. Lekko ochładza klimat, dając poczucie świeżości, które jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury. Niestety, choć pogoda dopisuje czerwiec na Santorini to czas, w którym zaczyna robić się bardzo tłoczno, jeśli nie przepadasz za tłumami turystów, koniecznie udaj się w to miejsce w innym okresie.

Pogoda Santorini czerwiec

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach: