Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda na Santorini w grudniu

Pogoda na Santorini w grudniu

Zima na Santorini charakteryzuje się silnymi wiatrami, grudzień to czas, kiedy pogoda względnie nie dopisuje. Względnie – ponieważ zła pogoda na wyspie niczym nie przypomina złej pogody w naszym kraju. W rzeczywistości, gdy Grecy uważają, że jest zimno, Polacy przechadzają się w krótkich rękawkach i klapkach. W grudniu na Santorini temperatura powietrza wynosi aż 16°C – jak na nasze warunki to wręcz nie do wyobrażenia!

Wieczory na wyspie są oczywiście nieco chłodniejsze i mało przyjemne ze względu na bardzo silne wiatry, przed którymi lepiej się schować. Potrafią wyrządzić spore szkody i nie są zbyt wesołą atrakcją – dlatego spacery lepiej organizować sobie w trakcie dnia. Pełne słońce zimą świeci przez zaledwie… 4 godziny! To bardzo mało, dlatego wszelkie plany trzeba mieć przygotowane możliwie wcześniej.

Wyspa o tej porze roku jest zupełnie opustoszała, to duży plus, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zwiedzić ją na spokojnie – bez pośpiechu, przepychania się i czekania w kilometrowych kolejkach. Jedyni ludzie, jakich można tu spotkać to miejscowi i nieliczni turyści, którzy nie dali się zwieść plotkom o tragicznych warunkach pogodowych. Owszem – nie ma co liczyć na smażenie się na plaży, ale jest to raczej ostatnia rzecz, o jakiej się myśli wybierając się na wakacje w to miejsce.

Pogoda Santorini grudzieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]