Pogoda na Santorini w grudniu

Pogoda na Santorini w grudniu

Zima na Santorini charakteryzuje się silnymi wiatrami, grudzień to czas, kiedy pogoda względnie nie dopisuje. Względnie – ponieważ zła pogoda na wyspie niczym nie przypomina złej pogody w naszym kraju. W rzeczywistości, gdy Grecy uważają, że jest zimno, Polacy przechadzają się w krótkich rękawkach i klapkach. W grudniu na Santorini temperatura powietrza wynosi aż 16°C – jak na nasze warunki to wręcz nie do wyobrażenia!

Wieczory na wyspie są oczywiście nieco chłodniejsze i mało przyjemne ze względu na bardzo silne wiatry, przed którymi lepiej się schować. Potrafią wyrządzić spore szkody i nie są zbyt wesołą atrakcją – dlatego spacery lepiej organizować sobie w trakcie dnia. Pełne słońce zimą świeci przez zaledwie… 4 godziny! To bardzo mało, dlatego wszelkie plany trzeba mieć przygotowane możliwie wcześniej.

Wyspa o tej porze roku jest zupełnie opustoszała, to duży plus, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zwiedzić ją na spokojnie – bez pośpiechu, przepychania się i czekania w kilometrowych kolejkach. Jedyni ludzie, jakich można tu spotkać to miejscowi i nieliczni turyści, którzy nie dali się zwieść plotkom o tragicznych warunkach pogodowych. Owszem – nie ma co liczyć na smażenie się na plaży, ale jest to raczej ostatnia rzecz, o jakiej się myśli wybierając się na wakacje w to miejsce.

Pogoda Santorini grudzieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]