Santorini pogoda kwiecień – Temperatura – Kiedy jechać?

Mówi się, że kwiecień to czas, kiedy na Santorini pogoda jest zbyt chłodna – bez obaw! Chodzi oczywiście o plażowanie, w tym czasie można robić wiele innych, ciekawych rzeczy. Wyspa jest na tyle interesująca i piękna, że samo patrzenie na jej urocze krajobrazy potrafi rozluźnić i przynieść dużo radości. Nie trzeba spędzać urlopu w jeden, wyznaczony sposób, jeśli jednak zależy Ci na złocistej, rozgrzanej plaży, wybierz lepiej jakieś inne miejsce, na Santorini w kwietniu temperatura dochodzi maksymalnie do 22°C, nie więcej. Jak wiadomo – takie temperatury sprzyjają wędrówką, nie jest zbyt gorąco, dzięki czemu z łatwością można spędzić swój wolny czas w aktywny sposób.

Niestety – trzeba liczyć się z deszczem i zachmurzonym niebem, ponieważ kwiecień na Santorini z tego słynie. Pogoda nie jest okropna, jednak dosyć kapryśna, warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i ciepłe bluzy, ponieważ mogą okazać się przydatne. Jeśli nie przeszkadzają Ci  nagłe opady deszczu i nie boisz się zawahań pogody – Santorini w kwietniu jest miejscem idealnym dla Ciebie.

Wystarczy chwila, by zakochać się w tej wyspie – każdy, kto na niej był, marzy o ponownych odwiedzinach. Nic dziwnego, to miejsce jest naprawdę niezwykłe! Widoki wprost zapierają dech w piersiach, bez znaczenia, z której strony i na co się patrzy. Pogoda dodatkowo podkręca atmosferę, kwiecień to czas, kiedy Santorini nabiera zróżnicowany charakter, raz przyjazne i słoneczne, później  deszczowe i chłodne. Warto zobaczyć to miejsce o tej porze roku.

Pogoda Santorini kwiecień

Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach: