Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Pogoda na Santorini w październiku

Pogoda na Santorini w październiku

Podobno pogoda na Santorini jesienią nie jest najprzyjemniejsza, a październik jest zimniejszy od poprzedzających go letnich miesięcy. Temperatura powietrza wynosi około 23°C, jednak przy powiewach wiatru (które w tym czasie zdarzają się naprawdę często) wydaje się o wiele chłodniej! Warto wziąć ze sobą nie tylko kurtkę przeciwdeszczową, ale też kilka ciepłych swetrów – mogą okazać się niezwykle przydatne, tym razem nie tylko wieczorami.

Październik to czas, w którym na Santorini często pada, a pogoda wydaje się bardziej paskudna niż zazwyczaj. Mimo to miejsce nie traci swojego niezwykłego uroku i rozkochuje w sobie kolejnych odwiedzających. Warto zapomnieć o odpoczynku na plaży – taki sposób spędzania czasu odpada, ze względu na niską temperaturę i niesprzyjające ku temu warunki. O tej porze roku na wyspie lepiej zająć się innymi czynnościami, które lepiej wpasowują się w panującą pogodę.

Jeśli opalanie się nie jest na wakacjach dla Ciebie najważniejsze, październik na Santorini będzie dla Ciebie idealny. Pogoda sprzyja długim wędrówkom i aktywnemu odpoczynkowi, to idealny czas na skorzystanie z lokalnych atrakcji – możesz na przykład skosztować Santoryńskich przysmaków. Miej na uwadze, że oprócz wspaniałych słonecznych dni (które mimo wszystko nie są najcieplejsze) musisz spodziewać się także nieco gorszej pogody.

Pogoda Santorini październikBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach

Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Wrzesień Listopad  Grudzień

Jestem podróżniczką, blogerką i autorką książek podróżniczych: „Opowieści z Końca Świata” oraz najnowszego „Poradnika dla Rozważających Emigrację: Kierunek Zagranica” wydanego w 2023 roku. Tematem przewodnim książek są oczywiście podróże i życie za granicą.

Bloga W poszukiwaniu końca świata założyłam w 2015 roku. Od tego czasu opublikowałam tysiące pomysłów i inspiracji na podróże, skupiając wokół siebie ludzi uwielbiających zwiedzać świat. Moje konta społecznościowe obserwuje ponad 150 tysięcy obserwujących, bloga czyta ponad 2 miliony osób rocznie. Prowadzę również podcast, który zgromadził tysiące stałych słuchaczy.

Studiowałam w Turcji, Grecji i Czechach. Pracowałam w USA, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Poza tym, pracuję zdalnie i w ten sposób pracowałam z różnych miejsc na świecie.

Cieszę się zaufaniem reklamodawców, tworząc materiały o wysokiej jakości (również filmy i zdjęcia na użytek organizacji turystycznych czy firm). Współpracowałam z wieloma organizacjami turystycznymi, krajowymi jak i zagranicznymi np.: Polska Organizacja Turystyczna, Irlandzka Organizacja Turystyczna, Niemiecka Centrala Turystyki, Tourism Authority of Thailand, Szwajcarska Organizacja Turystyczna, Czeska Organizacja Turystyczna i inne.

Ponadto, jako prelegentka, dzielę się wiedzą na temat podróży, studiowania za granicą i pracy zdalnej na różnego rodzaju spotkaniach i wydarzenia.

W 2022 roku założyłam anglojęzycznego bloga, Where Is Evelyn

Więcej przeczytasz tutaj:
O mnie
Współpraca

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]