Santorini pogoda październik – Temperatura – Kiedy jechać?

Podobno pogoda na Santorini jesienią nie jest najprzyjemniejsza, a październik jest zimniejszy od poprzedzających go letnich miesięcy. Temperatura powietrza wynosi około 23°C, jednak przy powiewach wiatru (które w tym czasie zdarzają się naprawdę często) wydaje się o wiele chłodniej! Warto wziąć ze sobą nie tylko kurtkę przeciwdeszczową, ale też kilka ciepłych swetrów – mogą okazać się niezwykle przydatne, tym razem nie tylko wieczorami.

Październik to czas, w którym na Santorini często pada, a pogoda wydaje się bardziej paskudna niż zazwyczaj. Mimo to miejsce nie traci swojego niezwykłego uroku i rozkochuje w sobie kolejnych odwiedzających. Warto zapomnieć o odpoczynku na plaży – taki sposób spędzania czasu odpada, ze względu na niską temperaturę i niesprzyjające ku temu warunki. O tej porze roku na wyspie lepiej zająć się innymi czynnościami, które lepiej wpasowują się w panującą pogodę.

Jeśli opalanie się nie jest na wakacjach dla Ciebie najważniejsze, październik na Santorini będzie dla Ciebie idealny. Pogoda sprzyja długim wędrówkom i aktywnemu odpoczynkowi, to idealny czas na skorzystanie z lokalnych atrakcji – możesz na przykład skosztować Santoryńskich przysmaków. Miej na uwadze, że oprócz wspaniałych słonecznych dni (które mimo wszystko nie są najcieplejsze) musisz spodziewać się także nieco gorszej pogody.

Pogoda Santorini październik


Poniżej znajdziesz dobrze oceniane i polecane hotele:

 

Sprawdź pogodę na Santorini w innych miesiącach: