"Nie jest to zwyczajna książka podróżnicza. To opowieść o znacznie ważniejszej podróży – w głąb siebie."

"To historia pokazująca, że zawsze warto słuchać siebie i podążać za swoimi marzeniami, bo nigdy nie wiemy gdzie znajdziemy swój koniec świata."

Dostępna w wersji drukowanej oraz jako e-book

Co mówią ci, którzy przeczytali

Sama złapałam bakcyla podróżowania dzięki wymianie studenckiej Erasmus. Potem była kolejna i od teraz każdą wolną chwilę spędzam w podróży. Książka to nie tylko jej relacja z podróży, porady, anegdoty oraz przemyślenia. Autorka nie zapomina o tym, że 'poznając nowe inaczej patrzysz na stare', czasami powroty bywają bolesne. I tak jak opisuje to Ewelina, podróżując jeszcze bardziej doceniamy nasze własne krańce świata. 

Justyna Tylczyńska

Czwórka - Polskie Radio

Nie jest to zwyczajna książka podróżnicza. To opowieść o znacznie ważniejszej podróży – w głąb siebie. Ewelina zabierze nas w magiczną podóż w poszukiwaniu swojego końca świata. To też ogromna dawka motywacji! Jak iść za głosem serca i szukać w życiu drogowskazów. Dla mnie ta książka była znakiem. Po przeczytaniu książki już wiem, że czas wstać z hamaka i ruszyć na swój wymarzony koniec świata.

Karolina Siwkiewicz

love-krowe.pl

„Opowieści z końca świata” to piękna książka o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. To historia o odnajdywaniu swojej drogi zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. A przede wszystkim to opowieść pokazująca, że zawsze warto słuchać siebie i podążać za swoimi marzeniami, bo nigdy nie wiemy gdzie znajdziemy swój koniec świata.

Aleksandra Gzyra- Abdelhalim

polegytravels.pl

To jedna z tych książek, o których mówi się, że są idealne na podróż i w moim przypadku sprawdziła się znakomicie. Wielogodzinny lot spędziłem, zachwycając się przygodami Eweliny i mam nadzieję, że nie każe nam czekać długo na kolejną część.

Jason Hunt

jasonhunt.pl

"Opowieści z końca świata" to podróż przez życie według własnego pomysłu. Autorka zabiera nas do miejsc, w których mieszkała, uczyła się, pracowała i zdobywała nowe życiowe doświadczenia. Turcja, Grecja, Stany Zjednoczone, Czechy, Węgry – państwa bardzo różnorodne. Ewelina mieszkając w nich mierzyła się zarówno z cieniami i blaskami życia na obczyźnie. Czytając, kolejny raz upewniłam się, iż warto podążać własną drogą i słuchać głosu swojego serca. 

Martyna Jabłońska-Makowska

martynasoul.com

Opowieść jest na tyle ciekawa, że w mojej głowie zrodził się pomysł na jej filmową adaptację. To nie jest nudna relacja, o tym: co, gdzie, za ile, i czy warto. To taka książką, którą "łykasz" jednym tchem i masz poczucie, że jest za krótka! Gratuluję Ewelinie z całego serca i ta książka jest dla mnie ważniejsza i lepsza niż "Dzika droga", którą ubóstwiam.

Anna Chomiak

nieidealnaanna.com

"Opowieści z końca świata" to przyjemna historia o spełnianiu marzeń, podróżach i rozwoju osobistym. Polecam wszystkim czytelniczkom, które chcą na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. A może książka zmotywuje do spakowania plecaka i samodzielnej podróży?

Kinga Rak

Twarda Oprawa

Opowieści z końca świata" to lekka i przyjemna lektura, która przyziemnym językiem opisuje najróżniejsze zakątki ziemi. Książka jest pełna ciekawostek kulturowo - językowych, które chwilami bywają zabawne i naprawdę zadziwiające. Myślę, że "Opowieści" pomogą wielu osobom zrozumieć siebie, naszą naturę i... Odnaleźć swoje miejsce na ziemi i we wszechświecie.

Monika Mizińska-Momčilović

bewilderedslavica.com

Czy życie pod palmami potrafi uleczyć smutki?
Co może nas spotkać na czeskim posterunku policji?
Czy Węgrzy faktycznie lubią Polaków?

Kilka lat temu poczułam, że to najwyższy czas, aby wyruszyć na poszukiwania swojego miejsca na ziemi. Wszystko zaczęło się od studenckiej wymiany, która nie tylko zmieniła moją rzeczywistość, ale też plany.

Opowieści z końca świata nie są typową książką o podróżowaniu i życiu za granicą. To historia o życiu, jego zakrętach i… przeznaczeniu. I o tym, że szukając swojego miejsca na ziemi, możemy się dowiedzieć, że jedno takie miejsce nie istnieje.

Czy da się zaplanować wyprowadzkę za granicę od A do Z?
Jak wybrać kraj do życia?
Czy warto wyprowadzić się z Polski?
Czy odnalezienie swojego miejsca na ziemi jest możliwe?

Koniec świata. To takie miejsce, w którym chciałoby się spędzić resztę życia. Swój pierwszy krok w poszukiwaniach takiego miejsca postawiłam kilka lat temu, kiedy wyjechałam na studencką wymianę do Turcji. Od niej się rozpoczęłam szukanie swojego miejsca na ziemi. Zależało mi, by opisując historie podróży w różne miejsca na ziemi: rozśmieszać, wzruszać, wzbudzać emocje.

Każda część książki opowiada o innym kraju: studiach w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych, życiu na Węgrzech i powrocie do Polski. Lektura będzie inspirująca dla osób zastanawiających się nad emigracją. Odpowiadam w niej na nurtujące wielu ludzi pytania:

Najczęściej zadawane pytania