Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Kiedy warto się wybrać?

Jarmarki Bożonarodzeniowe z roku na rok cieszą się większą popularnością. Z tego powodu powstają również w mniejszych miastach czy miasteczkach. Mają one swój klimat, często jest tam mniej ludzi. Tak jest w Opolu- swojsko i bardziej kameralnie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu- kiedy się wybrać?

W tym roku zaczął się 6 grudnia- w Mikołajki. Najlepszy klimat panuje po zmroku, kiedy można oglądać pięknie oświetlony rynek czy przylegające do niego uliczki. Jednak, jeśli chcecie skorzystać z diabelskiego młyna i zobaczyć miasto z góry, z pewnością lepiej przyjść w ciągu dnia.

Co robić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu?

W zeszłym roku w Opolu klimatu dodawały paleniska, na których będzie można upiec np. kiełbaski. W tym roku będzie tylko takie jedno miejsce- jak to czasem bywa, jeden z mieszkańców Opola zgłosił paleniska do urzędu… ale cieszę się, że zostało to jedno!

Poza tym, można posłuchać koncertów, zjeść pyszne potrawy czy po prostu napić się czegoś grzanego. Wspomnę jeszcze raz o diabelskim młynie, bo to jedna z fajniejszych atrakcji Opola w tym terminie. W weekend co prawda są spore kolejki, ale jeśli nie macie lęku wysokości- zdecydowanie warto!

A po jarmarku…

można odkrywać Opole. Niedaleko rynku znajduje się Kamienica Czynszowa, czyli moje ulubione muzeum w mieście. Można zobaczyć jak kiedyś żyło się w Opolu i poczuć klimat dawnych mieszkań. Więcej o Opolu przeczytacie tutaj:OPOLE: ATRAKCJE I ZABYTKI

Jeśli nie lubicie tłumów, jarmark w Opolu jest zdecydowanie dla Was. Nie ma tam tylu ludzi co we Wrocławiu, a można kupić smaczne pierniki i praktycznie te same rzeczy co w większych miastach. No i odwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki, przejść się Aleją Gwiazd i wiele, wiele więcej.

Kto się wybiera do Opola? Ja tam na Was czekam!

Sprawdź również wpisy: Jarmark w Poznaniu , Jarmark w Szczecinie , Jarmark w Ołomuńcu


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


8 KOMENTARZE

  1. Bardzo lubię jarmarki bożonarodzeniowe,ale częściej widziałam je w Niemczech, czy Szwajcarii.Byłam nawet w Wiedniu na takim jarmarku.
    Mają swój niepowtarzalny klimat.
    No a Opole jakoś ominęłam, może się uda w przyszłym roku.Nie znoszę tłumów,ale piszesz, że w Opolu jest całkiem znośnie.
    Serdecznie pozdrawiam-)

    • Jestem pewna, że i Opole Cię urzeknie. Moje serce skradło drugi rok z rzędu i może dobrze, że nie jest tak popularne, bo czuć w powietrzu prawdziwą magię Świąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj