Świąteczne komedie pełne radości, humoru, wzruszeń

świąteczne filmy

Kiedy tylko zaczyna się grudzień, w domu pachnie zieloną choinką, a w piekarniku pieką się niezliczone pierniczki… mam ochotę na świąteczne filmy. Filmy o tym, że cuda istnieją, miłość jest wszędzie i wszystko można zacząć na nowo. Co roku szukam czegoś nowego, nie zawsze z Bożym Narodzeniem w tle, ale zawsze filmów pełnych dobroci i dobrego humoru.

Uwaga! kolejność zupełnie przypadkowa.

Świąteczne komedie:

Gwiezdny pył

Nie jest to film z Bożym Narodzeniem w tle, ale ma w sobie taką magię, która przyciąga do niego w każde Święta. Film opowiada historię, która zaczyna się w angielskim miasteczku oddzielonym murem od magicznej krainy Stormhold. Do krainy, do której nikt nie ma prawa wstępu, aż pewnego dnia Tristan wybiera się na poszukiwanie gwiazdy, która spadła właśnie za murem.

Love Actually (To właśnie miłość)

Świąteczna klasyka, która zagościła na dobre nie tylko w moim domu. Uwielbiam oglądać przeplatające się historie ludzi. A na tym filmie zawsze się wzruszam i zawsze znajdę inny moment do śmiechu- zależnie od tego w jakim jestem humorze. Jeśli chodzi o świąteczne komedie romantyczne, to zdecydowanie mój faworyt. 

Święta z pazurem

To chyba jedyny film świąteczny z kotami w roli głównej! Powiem szczerze, że po zapowiedzi nie spodziewałam się takiej dawki śmiechu, a główny koci bohater- Ambroży podbił moje serce. Nie jest to może komedia najwyższych lotów, ale chyba każdy miłośnik kotów będzie chciał ją zobaczyć.

Gwiazdka pod psem

Radosnych filmów z psami jest cała masa. Gwiazdka pod psem wpasowuje się w klimat Bożego Narodzenia nie tylko z terminem, ale też dając nadzieję. W tym przypadku wszystko zaczyna się podczas burzy, kiedy Sally gubi swojego psa. Buddy trafia do schroniska, ale zaraz po tym znajduje rodzinę. Tylko co na to Sally?

Czekając na Cud

Nie wiem czego spodziewałam się po tym filmie, ale na pewno nie tego, że da mi do myślenia. Cud może przytrafić się każdemu z bohaterów filmu, bo tak naprawdę każdy nie tyle o nim marzy, ile go… potrzebuje. Historie, przeplatające się niczym w Listach do M czy Love Actually nie są zabawne, ale może przez to bardziej… prawdziwe?

Święty Mikołaj

Możemy zobaczyć setki, jak nie dziesiątki filmów ze Świętym Mikołajem, ale ten jest szczególny. Opowiada historię Mikołaja, małego chłopca z Laponii, którego cała rodzina odchodzi w nieoczekiwanym momencie. Od tej pory Mikołaj musi radzić sobie sam, a raczej- liczyć na pomoc mieszkańców osady, bo w Laponii wcale nie jest tak łatwo. Film nie tylko wzrusza, ale po prostu wyciska łzy. Oprócz tego zastanawiamy się czy i my mamy jakąś misję w życiu.

Cztery Gwiazdki

Początek filmu daje nadzieję, że od nielubianej rodziny da się uciec. Bo kto nie chciałby ewakuować się na Fiji, choć czasem? Kiedy jednak wszystko idzie nie tak i święta trzeba spędzić z czterema rodzinami, których się unika… mamy problem. Bo my i może jesteśmy w stanie zataić kompromitujące informacje przed drugą połówką. Nasza rodzina już nie.

Listy do M 1-2-3

Chyba nie ma w Polsce nikogo, kto nie widział tego filmu. I praktycznie każdy, kto zobaczył część pierwszą, widział drugą. Tak samo z trzecią. Przeplatające się historie pełne miłości wycisną łzy chyba nawet z największego twardziela, ale moim zdaniem jest w nich więcej śmiechu aniżeli wzruszających momentów.  To zdecydowanie moje ulubione świąteczne komedie romantyczne.świąteczny film

Last minute

Niecodzienne święta w Polskim wydaniu, czyli jak spędzić Boże Narodzenie w… Egipcie. Przez kilka lat po prostu… bałam się zobaczyć ten film, a w efekcie okazał się być całkiem przyjemny, idealnie wprowadzający w takie Święta bez mycia okien, przymusu i dający do myślenia, że kochająca rodzina nie tylko jest najważniejsza, ale też stanowi marzenie wielu z nas.filmy na święta

Dziennik Bridget Jones

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu coś jest nie tak, a może nawet wszystko układa się nie tak jak byś chciał, koniecznie zasiądź przed ekranem razem z Bridget Jones. Wszystko zaczyna się właśnie w Święta Bożego Narodzenia, kiedy bohaterka filmu zamierza zmienić swoje życie: rzucić palenie, zbędne kilogramy i znaleźć drugą połówkę. Uwaga! Uśmieją się nie tylko kobiety!najlepsze świąteczne filmy

Filmy o Świętach Bożego Narodzenia

Można powiedzieć, że brakuje tu poważnych pozycji i filmów o rodzinnych konfliktach. Nie chciałabym w te Święta skupiać się na wypominaniu, tylko raczej na marzeniach i tym co dobre w naszym życiu. Bo jeśli nie zrobimy tego dzisiaj, to kolejna taka Wigilia może być dopiero za… rok.

Zapraszam również do wpisów: hiszpańskie thrillery, komedie o policjantach, tureckie komediefilmy do samolotu, filmy o alternatywnej rzeczywistości

Ściskam,

6 KOMENTARZE

  1. „Dziennik Bridget Jones” i „Love Actually” to pozycje, które kiedyś znał każdy. To, że je teraz przypominasz po raz kolejny uświadamia mi upływ czasu. Młodzi ludzie, do 25 roku życia raczej nie znają tych tytułów.

    • Myślę, że Dziennik Bridget Jones na pewno jest coraz mniej popularny, a szkoda. Kiedyś myślałam, że to pozycja głównie dla kobiet, a coraz więcej mężczyzn obecnie przyznaje, że świetne się przy nim bawi. 🙂

  2. Przyznam, że nie wszystkie trafiają w mój gust, jednak część której nie widziałam sprawdzę:) Choc przyznam, ze byłabym bardziej zadowolona, gdyby propozycji było z 50:P
    Dzięki za ściągawkę, mam nadzieję, że trafię na coś, co rzeczywiście mnie rozbawi! 🙂

    • Też bym wolała, żeby propozycji było więcej, ale nie chcę polecać czegoś, co mi się nie podobało. Może w przyszłym roku uda mi się obejrzeć coś pięknego i wtedy chętnie dopiszę do listy. Pozdrowienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here