Co robić w kwietniu? Inspiracje i pomysły

Kwietniową listę napisałam jeszcze w lutym, jednak w zaistniałej sytuacji, kiedy trzeba siedzieć w domu musiałam ją nieco zmodyfikować. I nawet mnie to cieszy, bo dzięki temu odkryłam, że w kwietniu można robić wiele rzeczy i to nawet bez wychodzenia z domu. Prawie. 😊

Wprowadź jeden nowy zwyczaj

Kiedy idzie wiosna, łatwiej wprowadzać nowe zwyczaje (nawyki). U nas zwykle są to świeże surówki lub sałatki na śniadanie i wiele pomysłów związanych ze zdrowym odżywianiem. Czasami dochodzą do tego ćwiczenia lub długie spacery. Jednak zawsze robimy coś, co przychodzi nam do głowy i nie robimy tego na siłę. Tak, aby wiosna okazała się jeszcze piękniejsza.

Odwiedź muzeum lub galerię

Chociaż na myśli miałam te muzea, w których możemy na żywo zobaczyć eksponaty czy galerie sztuki, które często wiosną nie są zbyt oblegane, to w tym roku te odwiedziny są nie tylko niewskazane, ale też niemożliwe. Ale, na szczęście możemy wybrać się do wielu wirtualnych muzeów na całym świecie, a jest to o tyle ciekawsze, że części z nich pewnie nigdy byśmy nie zobaczyli. Sama w planie mam „odwiedzić” te droższe muzea, żeby upewnić się, że warto to zrobić w przyszłości. 😊

Zasiej coś!

Ten pomysł zaczęłam realizować jeszcze w marcu, ale w kwietniu będę go kontynuować. W planie mam nie tylko drugą część sałaty, ale też buraki, marchewkę i niezliczoną ilość kwiatów. A jeśli nie masz ogródka i wydaje ci się, że takie rzeczy w mieszkaniu nie mają sensu to zrobię coś, czego staram się nie robić. Postaram się Cię przekonać, że warto spróbować i wysiać, choćby pomidorki koktajlowe czy goździki. I tak wszyscy siedzimy w domu, a obserwowanie, że coś obok nas rośnie jest naprawdę fajnym doświadczeniem. Kto wie, może za rok razem „pobawimy się” w ogródek?

Zadbaj o siebie

Wiosną zawsze chce mi się więcej, w kontekście dbania o siebie. I pierwszy punkt, nowy zwyczaj, jest u mnie zwykle związany z żywieniem, to w kwietniu chce mi się robić maseczki, klepać balsamy i myśleć pozytywnie. Tak naturalnie, bo w końcu mamy słońce 😊 dlatego do wyboru jako „zadbaj o siebie” mamy niezwykle dużo do wyboru, zaczynając od własnego wnętrza, przez odżywianie, aż po masaże czy kremowanie.

Wybierz się do lasu i pozbieraj trochę… śmieci

U mnie na wsi po lesie nikt nie chodzi, więc mam często „cały las dla siebie”. Nie wiem jak to się dzieje, że znajduję tam czasem śmieci- i właśnie wiosną najłatwiej je wyzbierać. Latem, kiedy jest już gęsto i zielono, wybieranie śmieci jest praktycznie niemożliwe.

Zrób wiosenny stroik

Pomysłów na wiosenny stroik mam wiele, ale w tym roku króluje u mnie taki malowany „na desce”, który powieszę. Niestety, wiele stroików z odstającymi elementami niezwykle kuszą mojego kota, dlatego póki co stawiam na taką “niezniszczalną” wersję.

Rozlicz PIT

Nie wiem jak obecne statystyki, ale kiedyś Polacy zostawiali wszystko na ostatni moment. Wtedy starałam się rozliczać wszystko w marcu, a w tym roku wyszło trochę inaczej, bo rozliczenie zostawiłam na kwiecień. 🙂

W każdym razie- rozlicz swój PIT i najlepiej przekaż potrzebującemu swój 1% podatku- to nic nie kosztuje, a robi dużo dobrego. W zeszłym roku wspierałam Łapę- czyli to miejsce: Łapa: tu robią dobro dla wszystkich zwierząt. Bez wyjątku.

Zrób miód z… no właśnie, z czego?

Od dwóch lat robię własne „miody” z różnych kwiatów. Najprostszy jest ten z mniszka lekarskiego (jest też najszybszy, bo mniszek ma duże kwiaty w porównaniu np. do stokrotki). Fajnie, jeśli do mnie dołączysz, bo wierzę, że domowy miodek na pewno Ci posmakuje. Więcej tutaj: SAM ZRÓB… MIÓD. SPRAWDZONE PRZEPISY Z MNISZKA, STOKROTKI I BZU.

Ciekawa jestem co dopisalibyście do powyższej listy. Szczerze mówiąc, sama miałam wiele innych pomysłów, które pewnie dopiszę w przyszłym roku. Życzę Wam, żeby kwiecień był słoneczny, a Wam udało się naładować baterie na nadchodzący maj.

Ściskam,

Oceń ten artykuł

Ocen: Co robić w kwietniu? Inspiracje i pomysły

Oceń
Ocena 4.7/5 na podstawie 14 ocen

6 KOMENTARZE

  1. U mnie jak co roku zaczyna odżywać balkon. Meble wystawione, mini szklarnia obsiana do kompletu z cyprysami, czekam aż się zazieleni, choć ostatnie skoki temperatury nie pomagają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here