Krokusy w Warszawie: gdzie je znajdziesz?

Kiedy tylko zaczęła się wiosna, zaczęłam szukać informacji, gdzie znajdę warszawskie krokusy. Wiem, że takich punktów jest wiele, ale chodziło mi o spokojne miejsce, w którym kwitną krokusy. Bowiem, chociaż kwitną wzdłuż ul. Marszałkowskiej, to ciężko tam poczuć sielskość.

Dziś pokażę Wam krokusy w Warszawie w najpiękniejszej odsłonie.

Krokusy w Warszawie to gratka dla fotografów 🙂

Kiedy kwitną krokusy?

Krokusy kwitną wczesną wiosną, ale termin zależy od długości zimy. Warto zwrócić uwagę, że w różnych miejscach kwitnienie odbywa się w innym terminie, wiele zależy od pogody, nasłonecznienia, temperatury, śniegu. Najczęściej można je zobaczyć na przełomie marca i kwietnia, ale w tym roku krokusy zakwitły później i można było je podziwiać dopiero w kwietniu.

Krokusy w Parku Skaryszewskim
Krokusy w Parku Skaryszewskim

Krokusy w Polsce- odmiany

W Polsce spotyka się krokusy wiosenne (zwane też szafranami wiosennymi). To rośliny należące do rodziny kosaćcowatych, występujące w Europie Środkowej, ale też w Hiszpanii czy Francji. Kolory krokusów są zróżnicowane. Dzikie krokusy mają kwiaty barwy białej, różowej lub purpurowej. Natomiast u tych uprawianych zobaczymy kwiaty żółte i niebieskie, pasiaste.

W Polsce, głównie w górach często występuje odmiana krokusa wiosennego Crocus scepusiensis. Bardziej po polsku: krokusy w górach to najczęściej odmiana krokusa spiskiego.

Krokusy w Parku Ujazdowskim
Krokusy w Parku Ujazdowskim

Gdzie można zobaczyć krokusy w Warszawie?

Miejsc z krokusami jest coraz więcej, bo miasto w ramach różnych projektów systematycznie je dosadza. Można zobaczyć je z drogi, m.in. przy Towarowej, Anielewicza czy Połczyńskiej, na Wale Miedzeszyńskim czy na ul. Górczewskiej.

Na podziwianie krokusów w Warszawie warto wybrać się na Nocznickiego, Krasińskiego oraz do parków i ogrodów.

Krokusy w Parku Ujazdowskim
Krokusy w Parku Ujazdowskim

Warszawskie parki z krokusami

Krokusy w Warszawie kwitną w wielu parkach. Zobaczymy je w Ogrodzie Saskim, parku Skaryszewskim czy na Polu Mokotowskim. Wyglądają cudownie na błoniach, wokół murów Cytadeli Warszawskiej. Kwiaty kwitną również w Łazienkach Królewskich.

Jednak, moim zdaniem najlepsze miejsce na krokusy znajduje się jednak w Parku Ujazdowskim- znajdują się tam dwie łąki z krokusami. Nie jest bardzo oblegane, nawet po południu.

Za to w Parku Skaryszewskim fajnie się rozkręcają, dlatego myślę, że w najbliższych latach będzie tylko piękniej.

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Gdzie na krokusy w Warszawie?

Mam nadzieję, że znaleźliście interesujące Was miejsca na krokusy w Warszawie. Jeśli znacie inne miejscówki, czekam na Wasze propozycje w komentarzach.

Inne parki w Warszawie: Parki w Warszawie i w okolicy. Gdzie uciec od zgiełku miasta?

Zobacz także: Kampinoski Park Narodowy- atrakcje, informacje i ciekawostki oraz Warszawa: atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
89,345ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj