Wiosna na Cyprze- czy to dobry termin na wyjazd?

Wiosna na Cyprze to jeden z piękniejszych okresów. Już w marcu wszystko rozkwita i jest  ciepło. I chociaż świeci słońce to nadal można zwiedzać, nie obawiając się, że się przegrzejemy. Dziś wybierzemy się na Cypr i od marca aż do czerwca będziemy odkrywać jego temperaturę, pogodę i klimat.

Pogoda na Cyprze- jak jest wiosną?

Wiosna na Cyprze to po pierwsze świetna temperatura. W marcu jest średnio 18 stopni, ale z doświadczenia wiem, że już można się opalać. Moim zdaniem najlepiej nadaje się do tego południe wyspy- na północy rejonie Pafos będzie delikatnie chłodniej. Za to w maju średnie temperatury wynoszą 26 stopni- to idealny czas na opalanie.

Cypr wiosną zwiedza się z przyjemnością: nie jest zbyt gorąco, wieje delikatny wiaterek i jest niesamowicie zielono. Im bliżej lata tym goręcej i coraz rzadziej można liczyć na deszcz, który jest tu od lat deficytowy.

Wiosna na Cyprze. Jest ciepło czy zimno?

Wiosną na Cyprze zdecydowanie nie jest zimno. Różnica pomiędzy górami, a południem wyspy jest jednak odczuwalna. Dla przykładu, w marcu w górach Troodos widziałam jeszcze leżący śnieg, choć nie było zimno. W tym roku trafiły się nam dwa pochmurne dni, ale dwa lata temu o tej porze tylko świeciło słońce.

wakacje na cyprze

Park Akamas

śnieg na Cyprze
Śnieg na Cyprze w górach

Za to, kiedy byłam na północy wyspy z końcem maja w ciągu dnia było tam około 30 stopni!  Moim zdaniem wiosna to jeden z najlepszych terminów na urlop i opalanie, poza jesienią rzecz jasna.

Co spakować na Cypr wiosną?

Na Cypr wiosną warto zabrać krem z filtrem, a na wieczorne spacery kurtkę. Jednak wiele zależy od miesiąca w którym pojedziemy.  W marcu warto mieć ubrania takie jak w Polsce w maju. Warto mieć ze sobą długie spodnie i bluzę, ale też coś lżejszego. Za to w maju zabrać ubrania takie, jak nosimy w polskim lipcu- bo jest naprawdę gorąco. I choć mało prawdopodobne jest żeby pogoda na zaskoczyła to lepiej tuż przed wyjazdem sprawdzić  bieżące prognozy w Internecie. 🙂

Wiosna na Cyprze czego się spodziewać?

Wiosna na Cyprze możemy spodziewać się dużej ilości słońca, świeżych warzyw i owoców i rześkiego powietrza o poranku. Poza tym jak w innych porach roku możemy napotkać niezliczone ilości kotów. Deszcz na Cyprze jest niezwykle rzadki i im bliżej lata tym mniejsze prawdopodobieństwo jego wystąpienia.

Sprawdź również:  Cypr Północny- jak zorganizować wakacje na tureckim Cyprze?

Sprawdź kategorię Cypr, w której znajdziesz mnóstwo przydatnych artykułów, m.in o przekraczaniu granicy z Cyprem Północnym, najlepsze plaże Cypru, czy jak zorganizować wakacje na Cyprze na własną rękę.

Byliście już na Cyprze wiosną? A może preferujecie wyjazdy w innych porach roku? Dajcie znać w komentarzu.


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

Noclegi znajdziesz na booking.com


2 KOMENTARZE

  1. Byłem z narzeczoną w Pafos w czerwcu zeszłego roku, jak zwykle spragnieni Grecji, tym razem Cypr okazał się strzałem w dziesiątkę. To jest taka Grecja z bonusem… (wszystkiego po trochu, ciepłe morze, piękne plaże i cywilizacja) Byliśmy wniebowzięci z uwagi na ogromną ilość gekonów. Co tam zwiedzanie 🙂 – tyle było jaszczurek…

    • Również odbieram Cypr trochę jak Grecję z bonusem, ale polecam również stronę Północną. Jest bardzo różnorodna, można poczuć się trochę jak w Turcji 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj