WIOSNA NA MALCIE. CZY FAKTYCZNIE JEST CIEPŁO?

matla wiosną

Wielu moich znajomych uwielbia Maltę poza sezonem. Opowiadają o pięknej pogodzie, ciepłym morzu i cudownych widokach. Inni mówią, że to Cypr w miniaturze, a ja Cypr po prostu uwielbiam. Naładowana pozytywnymi emocjami poleciałam na Maltę z końcem marca, czyli sporo przed sezonem. I o tym dziś Wam opowiem.

Wiosna na Malcie. Jest ciepło czy zimno?

Temperatura na Malcie w marcu wynosi jakieś 17 stopni w dzień, przy czym w słońcu można się opalać, jeśli nie ma wiatru. Za to, jeśli będzie pochmurno raczej będzie nam zimniej niż w Polsce. Dlatego ciężko określić jakie ubrania ze sobą zabrać na Maltę.  Pogoda w kwietniu i maju jest coraz lepsza, choć nas i w marcu i w z początkiem kwietnia spotkał deszcz.

Dlatego jeśli liczymy tylko na opalanie, w kwietniu możemy się rozczarować. 🙂 

malta wiosną
Malta z końcem marca.

Malta wiosną: miejsce dla miłośników natury!

Malta wiosną podbiła moje serce nie z powodu pięknych zabytków czy mniejszej ilości turystów. Tam z początkiem kwietnia ilość i różnorodność kwiatów jest po prostu niesamowita, porównując ją do innych lokalizacji w tej części Europy. Ogromne, żółte polany, zakątki pełne maków i różowiące się urwiska robią wrażenie nie tylko na największych miłośnikach przyrody.

revolut 25zł bonus

Uroku dodaje fakt, że często spacerując po teoretycznie popularnych trasach spacerowo- trekkingowych, jesteśmy tam… sami. Brzmi magicznie, prawda?

malta wiosną kwiecieńmalta wiosną kwiecieńMalta na wiosnę: co spakować?

Jeśli chodzi o ubrania, warto wziąć czapkę. Ja poza wiosenną kurtką wzięłam bezrękawnik i wieczorami ubierałam obydwie części garderoby (przy czym jestem zmarzluchem). W bezwietrzny dzień opalałam się na tarasie, ale do morza nie weszliśmy, choć część turystów się odważyła.

malta wiosną kwiecień
Malta wiosną to… niezliczona ilość kwiatów.

malta wiosną kwiecieńGdybym miała wybrać porę roku idealną na zwiedzanie Malty, zdecydowanie wybrałabym wiosnę. Jeśli chciałabym się poopalać, w tym samym terminie wybrałabym Cypr.

Tymczasem, czekam na Wasze relacje z Malty. A może polecacie ją w innym terminie?

Buziaki,

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here