Malta: niesamowite punkty widokowe, w których się zakochasz

Mówi się, że Malta to płaska wyspa, a jednak tamtejsze punkty widokowe podbiły moje serce. W sumie pierwszy raz w życiu miałam ochotę obejść całą wyspę dookoła. Krajobraz ze stromych klifów jest niesamowity, dlatego pod różnymi postaciami będzie królował w dzisiejszym wpisie.

Ras Ir-Raheb i Fomm ir-Riħ: zachód słońca nie z tej ziemi!

To jeden z piękniejszych punktów Malty. Wiosną obrastany przez kwiaty, z widokiem na zatoczkę i klify. Miejsce, które warto odwiedzić choćby na chwilę, żeby napawać się tym pięknym krajobrazem. Zresztą, zobaczcie sami!

zachód słońca na malcie

cudowne klify na Malcie
Tak to miejsce wygląda w dzień.

Ghajn Znuber: miejsce z księżyca

My trafiliśmy tam przypadkiem, idąc od wieży w kierunku klifu. W ciągu tygodnia pojechaliśmy tam parę razy, bo było pięknie i na zachód słońca i na z pozoru zwykły spacer. Spacerując po tej skalistej ziemi, byliśmy zaskoczeni ilością kwiatów, które wyszły po wiosennym deszczu. To miejsce niczym z księżyca, który spadł na ziemię.

maltańskie skały

malta- czy to wyspa z księżyca?
Niczym noc na księżycu.
Malta krajobraz
Kawałek dalej.

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Mdina: mury miasta

Panoramiczny widok na Maltę, który obejmuje okoliczne pola, ciągnąc się przez Valettę, aż po kraniec wyspy. Zdecydowanie warto zobaczyć wszystko „z góry” choć mogłoby się wydawać, że Mdina nie jest położona tak wysoko.

krajobraz maltawidok z MdinyClay Cliffs i Ghajn Tuffueha: plan na widok idealny

Z jednej strony możemy podziwiać plażę Golden Sands, z drugiej zatokę Ghajn Tuffueha. Dochodzą do tego klify, zielony krajobraz i szum morza.

cudowne miejsce na spacer- MaltaOgrody Barrakka w Valletcie

Obejmuje górne i dolne ogrody. Dolne- to moje ulubione miejsce w stolicy Malty. Piękny jest nie tylko widok, ale też to, że można wypić tam w spokoju kawę, usiąść na ławce czy po prostu odpocząć od zgiełku miasta.

Ogrody Barrakka w ValletcieOgrody Barrakka w ValletcieOgrody Barrakka w ValletcieWidok na Popeye- wioskę, której nie było

Popeye to jedna z popularniejszych atrakcji Malty, chociaż powstała na potrzeby… filmu. Nie stanowi ówczesnej historii Malty i choć moim zdaniem, nie odbiera to atrakcyjności temu miejscu, to M. uważa je raczej za kiczowate.Popeye malta

Gozo – klify Ta’ Ċenċ

Na Gozo znajdziemy sporo krajobrazowych perełek. Dla mnie najpiękniejsze miejsce to Klify Ta’ Ċenċ i widok na Maltę z końca trasy spacerowej wzdłuż wyspy. O punktach widokowych na Gozo jeszcze napiszę.

Klify Ta' Ċenċ Klify Ta' Ċenċ Kochani, jestem ciekawa jakie miejsca na Malcie podbiły Wasze serca. Chętnie je odwiedzę, jak któregoś dnia wrócę na Maltę.

PS. Więcej o trasach spacerowych na Malcie

Buziaki,


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
89,273ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj