Mieszkanie Kiepskich – zobacz gdzie kręcono serial!

Dziś mam świetne wieści dla fanów kultowego polskiego serialu Świat według Kiepskich. Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz w Ślęzie, niedaleko Wrocławia, właśnie zyskało niezwykły eksponat – oryginalną scenografię mieszkania Ferdynanda Kiepskiego.

To nie tylko kawałek historii telewizji, ale także okazja dla wszystkich fanów serialu, by osobiście poczuć atmosferę ulubionego programu.

Studio serialu Świat Według Kiepskich

Muzeum Motoryzacji Topacz to nie tylko miejsce dla miłośników motoryzacji, ale także dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki filmowej i telewizyjnego serialu. To nie lada gratka dla tych, którzy od 1999 roku śledzą losy telewizyjnej rodziny Kiepskich.

Mieszkanie Ferdka, znane z ulicy Ćwiartki 3/4, stało się dostępne dla zwiedzających, którzy chcą zobaczyć, jak żyli bohaterowie z kultowego show. Nowa wystawa techniki zdjęciowej i filmowej to unikalna okazja, aby zobaczyć oryginalną scenografię czy charakteryzację postaci z serialu. Ta wystawa to doskonała okazja, by lepiej zrozumieć proces powstawania ulubionych produkcji, przenosząc fanów serialu prosto do mieszkania Kiepskich.

W ramach zwiedzania scenografii można zobaczyć:

  • korytarz wraz ze słynnym WC
  • mieszkanie Paździochów (jeden pokój)
  • mieszkanie Kiepskich (sypialnię, salon, kuchnię, przedpokój)
  • oraz ubrania bohaterów serialu

Serial “Świat według Kiepskich” – gdzie kręcono?

Serial “Świat według Kiepskich” kręcony był w latach 1999-2022 i zdobył ogromną popularność w Polsce. Początkowe odcinki zostały nakręcone w prawdziwym mieszkaniu na rogu ulic Podwale i Dworcowej we Wrocławiu, na przedmieściu Oławskim.

Z biegiem czasu mieszkanie przeszło renowację, ale jego oryginalne wyposażenie, wraz z futrynami drzwi i okien, posłużyło do odtworzenia scenografii w studiu filmowym.

Ciekawostka o serialu

Jednym z twórców Świata według Kiepskich był Janusz Sadza, scenarzysta mieszkający we wrocławskiej kamienicy, który stał się inspiracją dla miejsca akcji serialu. Bohaterowie to pierwowzory jego sąsiadów, a scenariusze opierały się na prawdziwych historiach i anegdotach.

Krótki film ze zwiedzania do zobaczenia poniżej:

Lokalizacja

Jeśli chcesz odwiedzić to miejsce, zapisz sobie ten adres: Główna 12, 55-040 Ślęza. To właśnie tam, na terenie Muzeum Motoryzacji Topacz, znajdziesz ekspozycję związaną z pojazdami oraz najnowszą atrakcję – oryginalną scenografię mieszkania Ferdynanda Kiepskiego. Bilet normalny na obie wystawy to 35 zł.

Więcej atrakcji w okolicy:

Zamki i Pałace Dolnego Śląska

Atrakcje Wrocławia: TOP 15 miejsc, które warto zobaczyć

Atrakcje Dolnego Śląska. TOP 20 miejsc, które musisz zobaczyć

Filmowe podróże:

Ranczo Wilkowyje – gdzie kręcono serial?

Śladami serialu Alternatywy 4

Gdzie kręcono Harrego Pottera

Śladami Gry o Tron w Irlandii Północnej


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

57,000FaniLubię
90,034ObserwującyObserwuj
48,000ObserwującyObserwuj
1,700SubskrybującySubskrybuj