Zachody słońca- przepiękne zdjęcia i cytaty

Zachody słońca nigdy mi się nie nudzą. Kiedy podróżuję, zawsze szukam dobrych punktów widokowych na zachód słońca. Wielokrotnie okazało się, że chociaż oczekiwania miałam duże, to zachodzące słońce było jeszcze piękniejsze (zobaczcie na dodane przeze mnie zdjęcia zachodów słońca!). Taka jest magia natury.

Zachody słońca na całym świecie potrafią zachwycić. Usłyszałam kiedyś, że najpiękniejsze zachody słońca są w Los Angeles. I ciężko się z tym nie zgodzić, bo kiedy na Long Beach w Kalifornii spędziłam dwa tygodnie, to każdego dnia wybierałam się na spektakl zachodzącego słońca. Puszczałam mydlane bańki albo obserwowałam ludzi, którzy spacerują czy uprawiają różne sporty przy zachodzącym słońcu. Niektórzy biegali, inni grali np. w badmintona.

To przy zachodzącym słońcu na Teneryfie powiedziałam tak. Uwielbiam zachody słońca nad Balatonem, kiedy niczym niezmącona tafla jeziora odbija złotą barwę. Zachody słońca w Polsce również zachwycają. Oglądam je przez cały rok, a pod największym wrażeniem jestem zwłaszcza jesienią i początkiem zimy.

Przepiękne zachody słońca

Zachody słońca tropię nie tylko w podróży, bo w miejscu zamieszkania nieraz jestem pod wrażeniem feerii barw w najróżniejszych kolorach. Wiele zależy od pory roku i tego jak długo trwa zachód słońca. Myślę, że częściowo udało mi się oddać piękno ulotnego zachodu słońca.

Dziś podzielę się z Wami pięknymi zdjęciami i cytatami na temat zachodzącego słońca. Jeśli jesteście spragnieni większej ilości zdjęć, kliknijcie: Zachód słońca nad morzem. Znajdziecie tam również świetne ujęcia z drona.

Podziwianie zachodów słońca w różnych miejscach na ziemi nie może się znudzuć!

zachód słońca na Gran Canarii
zachód słońca na Gran Canarii

Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Zachód słońca- najpiękniejsze cytaty

Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę,

W zachodzie słońca wypala się cegły na budowę dnia jutrzejszego. Ramon Gomez de la Serna

Zachody słońca i wspomnienia z dzieciństwa łączy ten sam rodzaj magii. I nie bierze się ona z ich piękna, ale z ulotności. Richard Paul Evans, Podarunek

Zginęły wczoraj, pomiędzy wschodem i zachodem słońca, dwie złote godziny, każda wysadzana sześćdziesięcioma brylantowymi minutami. Nie oferuje się żadnej nagrody, albowiem przepadły na zawsze.  Horace Mann

Efektem zanieczyszczenia powietrza są przynajmniej piękne zachody słońca. Jo Nesbø

Ludzie są tak niezwykli jak zachody słońca, jeśli pozwolisz im takimi być. Kiedy patrzę na zachód, nie łapię się na mówieniu: „Rozjaśnij nieco pomarańcz w prawym rogu”. Nie próbuję kontrolować zachodu. Oglądam go z zachwytem nad tym, jak się rozprzestrzenia. Carl Rogers

Niektóre zachody słońca są tak różowe, że trudno o większe bezguście. Terry Pratchett

Zachód słońca- przepiękne zdjęcia z różnych stron świata

Poniższe zdjęcia zachodzącego słońca zostały zrobione w różnych miejscach świata. Zaczniemy od Stanów Zjednoczonych 🙂 Jak podobają Ci się poniższe zdjęcia zachodów słońca?

zachód słońca - USA, Nevada
zachód słońca – USA, Nevada
zachód słońca - USA, Nevada
zachód słońca – USA, Kalifornia
zachód słońca - USA, Nevada
zachód słońca – USA, Los Angeles
zachód słońca - USA, Long Beach
zachód słońca – USA, Long Beach

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Zachody słońca w Europie

Nie trzeba wybierać się za ocean, żeby doświadczyć przepięknych zachodów słońca. Grecja, Cypr, Turcja, Wyspy Kanaryjskie są równie zjawiskowe pod tym względem.

Zachód słońca na południu Turcji
Zachód słońca na południu Turcji
Zachód słońca - Balaton, Węgry
Zachód słońca – Balaton, Węgry
Zachód słońca - Cypr Północny
Zachód słońca – Cypr Północny
Zachód słońca - Grecja, Peloponez
Zachód słońca – Grecja, Peloponez
Zachód słońca - Malta
Zachód słońca – Malta
Przepiękny zachód słońca
Przepiękny zachód słońca

Najpiękniejsze zachody słońca

Zachody słońca potrafią zachwycić swoimi kolorami. Cudownie jest obserwować zachód słońca leżąc na dworze czy choćby korzystając z hamaka. Wiele w kolorach zależy od pory roku i miejsca. Dlatego ciekawa jestem kiedy i gdzie Wam udało się zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca? Podzielcie się swoimi wspomnieniami!

Sprawdź również: cytaty o podróżach, cytaty o kotach, tureckie cytatygreckie cytaty, węgierskie cytaty oraz cytaty o miłości, cytaty o życiu.

Ewelina


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

W niektórych artykułach zawarte są linki afiliacyjne. Kiedy korzystasz z tych linków do rezerwacji noclegów, otrzymuję niewielką prowizję, co pomaga mi utrzymać bloga i dostarczać Ci wartościowych treści. Dziękuję za wsparcie!


8 KOMENTARZE

  1. Piękne momenty złapane w kadr i jeden cytat szczególnie mi się spodobał – „ W zachodzie słońca wypala się cegły na budowę dnia jutrzejszego” . Ramon Gomez de la Serna
    – można się zainspirować. Pozdrawiam

    • Mi również bardzo się podoba! Mam nadzieję, że dotrze do wielu osób, bo jeśli kładziemy się spać w spokoju, zwykle rano humor też mamy lepszy, jesteśmy gotowi na kolejny dzień.

  2. Ewelina, przecudne zdjecia i przecudne wspomnienia przezytych zachodow slonca. Zachod slonca ma w sobie cos fantastycznego, jakby zal za mijajacym dniem i moze troche refleksje nad przemijaniem. Pozdrawiam serdecznie Beata

  3. Zachód słońca. Mogłabym tak siedzieć i oglądać go w nieskończoność. A jednak, to często ulotne momenty, chwile, których nie da się powtórzyć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
84,872ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj