Pogoda Zakynthos Sierpień

Pogoda na Zakynthos w sierpniu

Sezon trwa, a wyspę w tym czasie odwiedza naprawdę dużo osób – są to głównie turyści z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Choć wyspa jest teraz zatłoczona, warto ją odwiedzić, między innymi ze względu na wspaniałe widoki i żółwie, które w tym czasie przechodzą przez okres lęgowy. Sierpień to moment, w którym pogoda na Zakynthos jest najlepsza w ciągu całego roku, gorące słońce nagrzewa urokliwe plaże prawie przez 12 godzin! To idealny czas, żeby wybrać się w podróż na wyspę Zante.

W ciągu dnia temperatura powietrza dochodzi nawet do 31°C, dlatego osoby, które spodziewają się typowo wakacyjnego klimatu, spędzą tam bardzo przyjemny czas. W ciągu swojego pobytu na wyspie warto odwiedzić więcej niż jedną plażę, miejsce to ma sobą bardzo dużo do zaoferowania. Mowa tu między innymi o rejsach statkiem dookoła wyspy i zwiedzenie najciekawszych miejsc turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć!

W sierpniu woda w morzu na Zante jest zdecydowanie najcieplejsza – jej temperatura wynosi aż 23°C! Każdy powinien skorzystać z takiej okazji i zażyć kąpieli w cudownych greckich wodach, które potrafią ukoić stargane nerwy każdego wczasowicza.

pogoda zakynthos sierpień

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com