Pogoda Zakynthos Lipiec

Pogoda na Zakynthos w lipcu

Lipiec to czas, kiedy na Zante zaczynają się prawdziwe upały, dlatego warto zaopatrzyć się w filtry, okulary przeciwsłoneczne i dużo wody! To idealny czas na tak zwany plażing, warto pamiętać, że najlepsza plaża znajduje się w Laganas, właśnie tam zmierza większość turystów pragnących błogiego wypoczynku. Temperatura lipcem jest naprawdę wysoka, wynosi aż 31°C, a woda dochodzi nawet do 23°C. Oznacza to tylko tyle, że jest to najlepszy miesiąc na wylegiwanie się na słońcu, wszelkie wycieczki warto odłożyć na inne miesiące.

Nie znaczy to, że podróżowanie w lipcu jest całkowicie zabronione – należy jedynie odpowiednio się zabezpieczyć, tak, żeby nie narażać się na niebezpieczeństwa, związane z dużym nasłonecznieniem. Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie swojego organizmu i stałe zakrycie głowy, dzięki temu można uniknąć udaru słonecznego i innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Lipiec na Zakynthos to gwarancja dobrej pogody, opady deszczu w tym okresie są znikome, wynoszą zaledwie 5 mm, a to prawie tyle, co nic! Dlatego bez obaw można oddać się wakacyjnym czynnością, bez obaw, że brzydka pogoda będzie mogła je przerwać. Zante latem to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce na ziemi.

pogoda zakynthos lipiec

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com