Pogoda na Zakynthos w lipcuPogoda na Zakynthos w lipcu

Lipiec to czas, kiedy na Zante zaczynają się prawdziwe upały, dlatego warto zaopatrzyć się w filtry, okulary przeciwsłoneczne i dużo wody! To idealny czas na tak zwany plażing, warto pamiętać, że najlepsza plaża znajduje się w Laganas, właśnie tam zmierza większość turystów pragnących błogiego wypoczynku. Temperatura lipcem jest naprawdę wysoka, wynosi aż 31°C, a woda dochodzi nawet do 23°C. Oznacza to tylko tyle, że jest to najlepszy miesiąc na wylegiwanie się na słońcu, wszelkie wycieczki warto odłożyć na inne miesiące.

Nie znaczy to, że podróżowanie w lipcu jest całkowicie zabronione – należy jedynie odpowiednio się zabezpieczyć, tak, żeby nie narażać się na niebezpieczeństwa, związane z dużym nasłonecznieniem. Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie swojego organizmu i stałe zakrycie głowy, dzięki temu można uniknąć udaru słonecznego i innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Lipiec na Zakynthos to gwarancja dobrej pogody, opady deszczu w tym okresie są znikome, wynoszą zaledwie 5 mm, a to prawie tyle, co nic! Dlatego bez obaw można oddać się wakacyjnym czynnością, bez obaw, że brzydka pogoda będzie mogła je przerwać. Zante latem to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce na ziemi.

pogoda zakynthos lipiecBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Zakynthos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec Kwiecień  Maj  Czerwiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]