Pogoda na Zakynthos w październiku

Pogoda na Zakynthos w październiku

Na wyspie Zakynthos w październiku pogoda zaczyna się lekko pogarszać i zmieniać się w bardziej jesienne klimaty. Ludziom zza granicy Grecji łatwo jest się zmylić – tamtejsza jesień niczym nie przypomina tej naszej, nie sposób natknąć się na drzewa przepełnione liśćmi ubarwionymi w złoto ogniste kolorami. W tym czasie na Zante panuje temperatura bliska 23°C, co w porównaniu z naszymi marnymi 15°C prezentuje się bardzo dobrze!

Jeśli masz dosyć niskiej temperatury i ponurego jesiennego nastroju, wybierz się na wyspę Zakynthos w październiku i daj sobie odpocząć od codziennych obowiązków! Wiemy, że każdy, kto odwiedził to miejsce, od razu zakochał się w jego urokliwych krajobrazach i gorących, przejrzyście czystych plażach. Mimo że dzień powoli robi się coraz krótszy, a słońce świeci tam jedynie przez 7 godzin, urlop w tym miejscu zawsze się udaje.

Woda w morzu jest ciągle ciepła, dlatego nie musisz rezygnować z plażowych przyjemności – pamiętaj, tylko żeby zachować doskonały porządek w miejscu, w którym się znajdujesz. Na niektórych plażach obowiązuje ścisły regulamin, który musi być przestrzegany bezsprzecznie. Chodzi tu przede wszystkim o dobro żółwi Caretta Caretta, które są objęte ochroną i żyją na tamtejszych plażach.

pogoda zakynthos październikBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Zakynthos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]