Pogoda na Zakynthos w listopadzie

Pogoda na Zakynthos w listopadzie

Listopad na Zakynthos to pogoda już znacznie chłodniejsza niż wcześniej – oczywiście nie ma tu mowy o minusowych temperaturach, 12°C to najniższa wartość, jakiej możesz się spodziewać. Mimo to temperatura zazwyczaj waha się pomiędzy 16°C do 19°C, a to, jak na jesień w naszym rozumieniu, naprawdę bardzo dużo! Dlatego, jeśli masz ochotę wyjechać na wakacje w środku listopada – nie ma problemu, Greckie wyspy na Ciebie czekają!

W listopadzie na Zante ilość godzin słonecznych wynosi 4, gdy w Polsce liczba równa się 2,5 godzinom słonecznym. Oznacza to, że wyspa jest oświetlana przez znacznie dłuższy czas niż nasz kraj, dzięki czemu jest tam znacznie cieplej. To dobry czas na wycieczki po wyspie, o wiele łatwiej dostać się w miejsca, które w trakcie sezonu są bardzo zatłoczone. Osoby, które nie przepadają za sporą ilością ludzi i zwiedzać wolą w samotności docenią uroki listopadowego klimatu wyspy.

Woda robi się już znacznie zimniejsza i choć jej temperatura wynosi 18°C, coraz ciężej można skorzystać z uroki kąpieli – ten czas lepiej poświęcić na podróże i długie wędrówki po okolicy. Na wyspie znajduje się mnóstwo zabytków i miejsc, które są warte odwiedzenia, właśnie z tego powodu spacery po Zakynthos zawsze okazują się niezwykle przyjemne.

pogoda zakynthos listopadBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Zakynthos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]