Pogoda Zakynthos Listopad

Pogoda na Zakynthos w listopadzie

Listopad na Zakynthos to pogoda już znacznie chłodniejsza niż wcześniej – oczywiście nie ma tu mowy o minusowych temperaturach, 12°C to najniższa wartość, jakiej możesz się spodziewać. Mimo to temperatura zazwyczaj waha się pomiędzy 16°C do 19°C, a to, jak na jesień w naszym rozumieniu, naprawdę bardzo dużo! Dlatego, jeśli masz ochotę wyjechać na wakacje w środku listopada – nie ma problemu, Greckie wyspy na Ciebie czekają!

W listopadzie na Zante ilość godzin słonecznych wynosi 4, gdy w Polsce liczba równa się 2,5 godzinom słonecznym. Oznacza to, że wyspa jest oświetlana przez znacznie dłuższy czas niż nasz kraj, dzięki czemu jest tam znacznie cieplej. To dobry czas na wycieczki po wyspie, o wiele łatwiej dostać się w miejsca, które w trakcie sezonu są bardzo zatłoczone. Osoby, które nie przepadają za sporą ilością ludzi i zwiedzać wolą w samotności docenią uroki listopadowego klimatu wyspy.

Woda robi się już znacznie zimniejsza i choć jej temperatura wynosi 18°C, coraz ciężej można skorzystać z uroki kąpieli – ten czas lepiej poświęcić na podróże i długie wędrówki po okolicy. Na wyspie znajduje się mnóstwo zabytków i miejsc, które są warte odwiedzenia, właśnie z tego powodu spacery po Zakynthos zawsze okazują się niezwykle przyjemne.

pogoda zakynthos listopad

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com