Pogoda Zakynthos Kwiecień

Pogoda na Zakynthos w kwietniu

Kwiecień na Zakynthos nie zapewnia jeszcze typowo wakacyjne pogody, mimo to swój czas można spędzić tam w bardzo miły sposób. Długie spacery po niebywale pięknej okolicy ucieszą każdego turystę, poszukującego typowo podróżniczych wrażeń. Wyspa, pomimo niedawnego trzęsienia ziemi, które niemal całkowicie ja zrujnowało, ma do zaoferowanie wiele turystycznych atrakcji, w postaci zabytków pozostałych po niefortunnym zdarzeniu.

Niemal 20°C to idealna temperatura na wędrówki po tamtejszych terytoriach, które w swojej historii przeżywały wiele wzlotów i upadków. Legendy mówią, że wszystko zaczęło się, gdy syn Dardanosa dotarł na wyspę i rozpoczął jej kolonizację. Podczas swojej długiej historii miejsce to było przejmowane przez różne kraje, aż w końcu wróciło pod opiekę Grecji, która uczyniła z niego jedną ze swoich turystycznych atrakcji. Od tego momentu wyspa zarabia na siebie i swój kraj, ciesząc się nieustannym rozkwitem.

Jeśli martwisz się, że w tym miesiącu znowu będzie deszczowo na Zakynthos, musimy powiedzieć Ci, że opady na wyspie będą zbliżone do tych, które mają miejsce w naszym kraju – choć 40 mm to nie tak mało, w porównaniu ze wcześniejszymi miesiącami prezentuje się jako błahostka.

pogoda zakynthos kwiecień

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com