Pogoda na Zakynthos w maju

Pogoda na Zakynthos w maju

W maju Zante tonie w zieleni, zachwycając swoją bujną roślinnością – to idealny czas na zwiedzanie, ponieważ temperatura powietrza nie jest na tyle wysoka, żeby przeszkadzała w długich spacerach. Spokojnie można spodziewać się 24°C, które z pewnością ucieszą niejednego wczasowicza. Woda jest już na tyle ciepła, żeby móc skorzystać z nadmorskiej kąpieli i cieszyć się wszystkimi urokami wyspy. To czas, żeby wybrać się nad zatokę wraku, jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w okolicy. Plaża ta uważana jest za najpiękniejszą na świecie, dlatego warto ją odwiedzić i przekonać się jak naprawdę wygląda.

Woda robi się już naprawdę ciepła, jej temperatura wynosi zazwyczaj 18°C, dzięki czemu bez problemu można skorzystać porannej kąpieli na jednej z Zakynthoskich plaż, które kuszą swoją błękitną barwą każdego, kto tylko na nie spojrzy. Maj to czas, w którym na Zakynthos panuje idealna pogoda, jednak wyspa nie jest jeszcze aż tak oblegana przez turystów, dzięki czemu osoby nielubiące tłumów mogą spędzić na niej naprawdę miły czas.

Maj to idealny moment na błogi odpoczynek w ciszy, ludzi jest jeszcze na tyle mało, że w punktach turystycznych nie trzeba czekać w długich kolejkach, aby skorzystać z najbardziej obleganych miejscach na wyspie.

pogoda zakynthos majBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Zakynthos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec Kwiecień Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]