Pogoda Zakynthos Maj

Pogoda na Zakynthos w maju

W maju Zante tonie w zieleni, zachwycając swoją bujną roślinnością – to idealny czas na zwiedzanie, ponieważ temperatura powietrza nie jest na tyle wysoka, żeby przeszkadzała w długich spacerach. Spokojnie można spodziewać się 24°C, które z pewnością ucieszą niejednego wczasowicza. Woda jest już na tyle ciepła, żeby móc skorzystać z nadmorskiej kąpieli i cieszyć się wszystkimi urokami wyspy. To czas, żeby wybrać się nad zatokę wraku, jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w okolicy. Plaża ta uważana jest za najpiękniejszą na świecie, dlatego warto ją odwiedzić i przekonać się jak naprawdę wygląda.

Woda robi się już naprawdę ciepła, jej temperatura wynosi zazwyczaj 18°C, dzięki czemu bez problemu można skorzystać porannej kąpieli na jednej z Zakynthoskich plaż, które kuszą swoją błękitną barwą każdego, kto tylko na nie spojrzy. Maj to czas, w którym na Zakynthos panuje idealna pogoda, jednak wyspa nie jest jeszcze aż tak oblegana przez turystów, dzięki czemu osoby nielubiące tłumów mogą spędzić na niej naprawdę miły czas.

Maj to idealny moment na błogi odpoczynek w ciszy, ludzi jest jeszcze na tyle mało, że w punktach turystycznych nie trzeba czekać w długich kolejkach, aby skorzystać z najbardziej obleganych miejscach na wyspie.

pogoda zakynthos maj

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com