Opowieści z końca świata- książka o życiu w sześciu krajach

Od wydania książki rozmawiałam z dziesiątkami ludzi. Czasem były to rozmowy ściśle związane z życiem za granicą, przeprowadzkami czy pomysłami na życie. Czasem o tym jak wydać książkę, co było dla mnie najtrudniejsze, a co najłatwiejsze. Na podstawie tych rozmów powstało kilka wpisów, które mogą przydać się tym, którzy nie lubią pytać nikogo poza wujkiem Google.

Dziś jednak opowiem Wam o czym jest moja książka. Bo chociaż wydawało mi się, że jej opis jest czytelny i zrozumiały, to często pytacie czy jest to książka, którą chcecie przeczytać.

Opowieści z końca świata

O czym są Opowieści z końca świata?

Opowieści z końca świata zaczynają się w momencie, w którym wyjechałam na studencką wymianę do Mersin, nadmorskiego miasteczka w Turcji. Chociaż wtedy o tym nie wiedziałam, to właśnie w 2014 roku zaczęłam poszukiwania swojego miejsca na ziemi.

Życie w Turcji zmieniło moje plany: po ukończeniu licencjatu miałam podjąć poważną pracę w dużej korporacji. Zamiast tego zaczęłam studia magisterskie, na których pierwsze co… wyjechałam do Grecji. Mówiąc szczerze, nie mogłam uwierzyć, że zmiana stylu życia przyjdzie mi tak naturalnie.

Jednak, poza tym, że stanowi część mojego życiorysu, to w książce odnajdziemy coś więcej- historie ludzi poznanych na emigracji: ich radości i smutki, pragnienia i lęki.

O jakich krajach jest książka?

Mówiąc krótko, Opowieści z końca świata dzieją się w różnych państwach: zaczynając od Turcji, przez Grecję, Stany Zjednoczone, Czechy aż po Węgry, kończąc na Polsce. Będzie o życiu, przez co mam na myśli studenckie, półroczne wymiany (Grecja, Czechy, Turcja) i pracę za granicą. (USA, Węgry).

praca zdalna
Praca zdalna jako księgowa
Praca w budce z lodami w USA

Bohaterowie książki Opowieści z końca świata

W Opowieściach z końca świata spotkamy ludzi z wielu miejsc na ziemi, o różnej religii, zainteresowaniach, wykształceniu.

W pierwszej, tureckiej części poznamy nie tylko Turków, ale też wiele innych narodowości. Z tego co wiem, czytelnicy szczególnie lubią Jamala – imigranta z Syrii, który mimo dobrego wykształcenia nie może ułożyć sobie życia w nowym kraju. Zaskakuje ich Nur- Turczynka, która zrobi wszystko, aby spełnić swoje marzenie i wyjechać do Europy. Od mojego przyjaciela dowiemy się jak prowadzi się firmę w Turcji i dlaczego ciężko tam o… mezalians.

Każdy rozdział to nowi ludzie, którzy pomagają nam spojrzeć w inny sposób nie tylko na otaczający nas świat, ale też na nas samych. Bo Opowieści z końca świata są książką o podróżowaniu w głąb siebie. To historia o życiu, jego zakrętach i przeznaczeniu. I o tym, że szukając swojego miejsca na ziemi, możemy się dowiedzieć, że… czasem trzeba wrócić, żeby zacząć wszystko od nowa.

Darmowy fragment książki

Książka o podróżach, choć nie tylko dla podróżników

Opowieści z końca świata to zdecydowanie literatura podróżnicza. Lecz taka, która potrafi dotrzeć nie tylko do zapalonych wojażerów- globtroterów i ludzi ciekawych świata, ale też do tych, którzy czytają i podróżują sporadycznie.

Marzyłam o napisaniu właśnie takiej książki, która rozbudzi wyobraźnię i zachęci Was do podążenia swoją wymarzoną drogą. Poza marzeniami, chciałam pokazać trudy, z którymi się każdy z nas musi mierzyć, aby później wrócić na właściwą ścieżkę. Mam nadzieję, że się mi udało. 🙂

Na końcu jedno pytanie: kto z Was już czytał Opowieści z końca świata?

Więcej informacji o książce.

2 KOMENTARZE

  1. Właśnie czytam! Co ciekawe, wypożyczyłam ją w bibliotece. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę języka, czy o przystosowanie się do nowego miejsca zaskoczyła mnie bezpośredniość i szczerość. Myślałam, że nie będzie tam mowy o potknięciach, bo takie najczęściej są książki tego typu, a tu upewniłam się, że są jeszcze tacy ludzie, którzy szczerze opowiedzą o emigracji i podróżach- nie tylko z tej kolorowej strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here