Ciekawe muzea w Warszawie, które warto odwiedzić

Nie będę Was przekonywać, że muzea nie są nudne- Wy to przecież dobrze wiecie! Poza tym,  w Warszawie jest masa muzeów i dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie. Wybrałam zróżnicowane miejsca – takie, które przybliżą historię, ciekawe tematy, ale też takie, które stanowią dobre tło do zdjęć.

Jeśli w Warszawie są muzea, których w tym wpisie nie wymieniłam, a chcecie je polecić – czekam na Wasze komentarze. Więcej atrakcji Warszawy znajdziecie tutaj: Warszawa: atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Ciekawe muzea w Warszawie? Zaczynamy!

Muzeum Życia w PRL

Muzeum Życia w PRL-u jest kolorowe, ciekawe, ale też przedstawia historię, taką jaka była w rzeczywistości. Fakty, zdjęcia i informacje. Żeby nie było, to nie jest muzeum dla tych, którzy tęsknią za tym „jak to kiedyś dobrze było”, ale i oni mogą wrócić do tamtych czasów, oglądając produkty, akcesoria codziennego użytku czy pijąc kawę w PRL-owskiej kawiarence.

Więcej o tym muzeum w Warszawie tutaj: Muzeum Życia w PRL w Warszawie

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z bardziej znanych muzeów w Warszawie. Nie bez powodu, bo to podróż do czasów, które dla mieszkańców miasta były niezwykle trudne. Wchodząc do muzeum, przenosimy się w czasie, oglądając zdjęcia, filmy, wystawy wczuwamy się w tamtą rzeczywistość i dziękujemy, że żyjemy w innym roku. Dumamy nad tymi, którzy nie dożyli dnia dzisiejszego, zastanawiając się nad polityką i historią – nie tylko Warszawy.

Zdecydowanie warto odwiedzić. Wstęp w poniedziałki – darmowy.

Cosmos Muzeum

W Warszawie jest masa muzeów, które świetnie wychodzą na zdjęciach. Jedno z nich to Cosmos Muzeum – muzeum złudzeń i sztuki cyfrowej. Ciężko opisać wszystkie ekspozycje – jest dużo luster, ciekawych pokoików i eksponatów pełnych iluzji. Niektóre powodują „zawroty głowy”, inne rozpraszają światło i robią niezłe, fotogeniczne efekty. Zobaczcie sami:

Muzeum Narodowe w Warszawie

Być w Warszawie i nie odwiedzić Muzeum Narodowego? Owszem, można. Jednak Muzeum Narodowe w Warszawie jest nie tylko kultowe i największe w stolicy, ale przede wszystkim ciekawe. Co warto zobaczyć? Zdecydowanie, moją ulubioną częścią muzeum są zbiory sztuki starożytnej (egipskiej, greckiej, rzymskiej) – niezwykłe, pięknie zachowane, ciekawe. Poza tym, to tu zobaczymy słynną Bitwę pod Grunwaldem, wiele obrazów Kossaka, Masłowskiego czy Malczewskiego.

Wstęp we wtorki – darmowy.

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Muzeum Geologiczne

Co mnie zaskoczyło, to jedno z rzadziej odwiedzanych muzeów, a przez cały czas jest bezpłatne. Nie znaczy to absolutnie, że wystawy są nieciekawe, wręcz przeciwnie. Muzeum Geologiczne w Warszawie znajduje się w pięknym budynku, a jego wnętrza są niesamowicie fotogeniczne. Znajdziesz tu o bogate kolekcje skał, minerałów i skamieniałości. Poza tym, jest to prawdziwa kopalnia informacji o geologii Polski, która zaciekawi i dzieci, i dorosłych.

Centrum Pieniądza NBP

Centrum Pieniądza NBP to prawdopodobnie jedyne takie muzeum w Warszawie. Nie jest to muzeum tylko dla pasjonatów ekonomii, finansów czy pieniędzy, ale dla każdego. Poza historią pieniądza, możemy dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy odnośnie płatności online, zobaczyć skarbiec, zobaczyć, jak tworzy się pieniądz czy na czym polegają unie walutowe.

Podobnie jak Muzeum Geologiczne, jest jednym z darmowych muzeów w Warszawie.

Muzea w Warszawie – które warto odwiedzić?

Które muzea w Warszawie warto odwiedzić? Jest ich całe mnóstwo! Lista muzeów w stolicy jest naprawdę długa, liczy kilkadziesiąt pozycji i ciężko wszystkie zliczyć, a co dopiero odwiedzić.

Dlatego, jeśli chcecie coś dodać – czekam na Wasze komentarze.

Więcej:

Darmowe muzea w Warszawie – lista i darmowe dni

oraz Warszawa za darmo: co zobaczyć w Warszawie nie wydając pieniędzy

Darmowe muzea w Krakowie – lista i darmowe dni

 


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
89,278ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj