Gdzie zaparkować w Warszawie?

Parkowanie w Warszawie wydaje się proste dla tego, kto jeszcze tam nie był. Chociaż do najtrudniejszych również nie należy, to jednak jadąc do stolicy samochodem, trzeba wiedzieć kilka rzeczy. Najważniejsza z nich jest taka, żeby po prostu dowiedzieć się, gdzie można parkować. 🙂 

W tym wpisie opowiem o tym, gdzie parkować w Warszawie: ile to kosztuje i w którym miejscu najlepiej zostawić samochód. Wiem, że najbardziej interesują was tematy takie jak:

 • parking przy lotnisku Chopina
 • parking w centrum Warszawy 
 • strzeżony parking w Warszawie

I o tym postaram się napisać najwięcej. 

Parking na lotnisku Chopina (Warszawa)

Na którym parkingu warto zostawić samochód? Przy lotnisku mieści się wiele nieoficjanych parkingów, jednak na nich cena za tydzień również wynosi często tyle samo co na oficjalnym parkingu przy Lotnisku Chopina (Okęcie). Zatem, jeśli na parkingu lotniskowym będzie miejsce, lepiej się nie zastanawiać. Warto jednak pomyśleć o tych parkingach przy dłuższych pobytach — wtedy ceny są atrakcyjniejsze niż na oficjalnym parkingu lotniskowym. 

Oficjalny parking przy Lotnisku Chopina dzieli się na 6 stref:

 • Strefa Kiss&Fly – nie można tu pozostawiać samochodu bez nadzoru, a parkowanie tu jest darmowe do 7 minut. Po tym czasie mamy opłatę 30 zł (od 7 do 15 minut) i 1 zł za każdą rozpoczętą minutę. Jeśli pozostawimy w tej strefie samochód bez naszego nadzoru, zostanie on odholowany na nasz koszt. 
 • Parkingi P1 i P1 (wielopoziomowe) – każda rozpoczęta godzina na tym parkingu kosztuje 14 zł. Za jeden dzień postoju zapłacicie 140 zł, za trzy dni 300 zł, a za tydzień – 540 zł. 
 • Parking P3 (dobowy, terenowy) – pozostawiając na nim samochód, zapłacicie 120 zł za jeden dzień, 280 zł za trzy dni i 460 zł za tydzień.
 • Parking P4 – to parking strzeżony, na którym za jeden dzień zapłacicie 220 zł, za trzy dni – 280 zł i za tydzień 360 zł.
 • Parking P44 – to jeden z najtańszych parkingów przy lotnisku, każda rozpoczęta godzina na tym parkingu kosztuje 9 zł, jeden dzień to koszt 120 zł, trzy dni – 170 zł, a pozostawienie samochodu na tydzień kosztuje tu 270 zł.
 • Parking premium — to z kolei najdroższy parking przy lotnisku, postój do godziny kosztuje tu 35 zł, każda kolejna godzina to 9 zł, za dzień trzeba zapłacić 230 zł, a za tydzień 650 zł. 

Szczegółowy cennik parkingu przy lotnisku Chopina w Warszawie znajdziecie tutaj. Jest to na pewno jedna z najwygodniejszych opcji, gdy wybieramy się w podróż samolotem, a samochód chcemy zostawić jak najbliżej lotniska. 

Dla podróży budżetowych najbardziej korzystny będzie parking P44, nie jest on drogi, a nie znajduje się tak bardzo daleko od terminala. 

Parking strzeżony w Warszawie

Parkingi strzeżone znajdziemy w różnych miejscach w stolicy. Wybrałam dla Was kilka miejsc, które sprawdzą się podczas pobytu w Warszawie:

 •       Parking Piękna 20 – mieści się w okolicach centrum, jest to całodobowy parking podziemny u zbiegu ulic Pięknej i Kruczej. Znajduje się w budynku siedziby Komisji Nadzoru Finansowego. Parking jest strzeżony oraz płatny i wjedziemy na niego od strony ul. Kruczej.
 •       Parking przy placu Krasińskich 2/4/6 – jest to parking podziemny.       
 •       Parking na ul. Żwirki i Wigury – mieści się przy Pomniku Lotnika.         
 •       Parking na ul. Słowackiego 19a – znajduje się przy Teatrze Komedia.

Warto sprawdzić czy bardziej nie opłaca się parking w Strefie Płatnego Parkowania, bo nieraz wychodzi o wiele korzystniej cenowo.

Parking w centrum Warszawy

W centrum stolicy możemy zostawić samochód w obrębie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Tu mapa Strefy Płatnego Parkowania wraz z zaznaczonymi parkometrami. Mowa tu o ogólnodostępnych miejscach parkingowych w centrum miasta (ale też w wybranych dzielnicach, np. Żoliborz). Dlatego, jeśli wybieracie się do Warszawy, warto zwrócić uwagę, w których miejscach parkowanie na ulicy jest płatne.

Opłata za taki postój pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, z wyłączeniem dni świątecznych, takich jak: 1 maja, 25, 26 i 31 grudnia itp. Należy tutaj zapłacić za postój pojazdu od razu po jego zaparkowaniu. Opłaty dokonujemy w parkometrach lub za pomocą systemów płatności mobilnej.

Niewątpliwą zaletą tego systemu parkowania jest fakt, iż jeśli przyjeżdżamy do stolicy na weekend w piątek wieczorem, to w sobotę i niedzielę jesteśmy zwolnieni z opłat. W piątek płacimy tylko do godziny 20. 

W strefie płatnego parkowania obowiązują następujące opłaty za parking:

 •       pierwsza godzina – 4,50 zł,
 •       druga godzina – 5,40 zł,
 •       trzecia godzina – 6,40 zł,
 •       czwarta i kolejne godziny – po 4,50 zł.

Zarząd Dróg Miejskich dysponuje również dwoma parkingami podziemnymi w centrum miasta, które są przeznaczone do użytku publicznego:

 •       Parking pod placem Krasińskich – zlokalizowany jest w okolicach Sądu Najwyższego, a wjazd na jego teren znajduje się od strony pl. Krasińskich. Parking wyposażony jest w 407 miejsc postojowych na dwóch poziomach i posiada dwie windy umożliwiające komunikację osobom niepełnosprawnym.
 •       Parking pod ulicą Waryńskiego – znajduje nad stropem stacji metra Politechnika, a wjazd na jego teren możliwy jest z ul. Progi, od strony ul. Polnej. Parking jest czynny przez całą dobę i posiada 130 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Tak jak wspomniałam, poza centrum stolicy, strefy płatnego parkowania znajdziemy w następujących dzielnicach, m.in.: w Śródmieściu, Mokotowie, Żoliborzu, Pradze Północ oraz Pradze Południe.

Stare Miasto w Warszawie – gdzie zaparkować?

Oprócz parkingów w centrum, które polecałam Wam wyżej, na samej starówce również znajdziecie miejsca, gdzie można zostawić samochód.

Najczęściej korzystamy z ZTP Bugaj zlokalizowany pomiędzy Wisłą a Gnojną Górą. Ceny:

 •       do godziny – 5 zł,
 •       do 2 godzin – 10 zł,
 •       do 3 godzin – 14 zł,
 •       każda następna – 4 zł.

Z drugiej strony Starego Miasta sporadycznie korzystamy z parkingu pod Teatrem Wielkim, który w weekendy jest darmowy a co za tym idzie zazwyczaj pełny. Nie polecam w weekendy szukać miejsca na Podwalu. Wieczorami przemieszczanie się tam samochodem odbywa się w tempie metr na minutę :p

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Bezpłatny parking w Warszawie

W stolicy znajdziemy kilkanaście miejsc wyznaczonych przez władze miasta, na których możemy zaparkować zupełnie za darmo i zrobić to całkowicie legalnie.

Należą do nich tak zwane parkingi Park & Ride, czyli Parkuj i Jedź.  Z tego typu parkingów bezpłatnie mogą skorzystać wszystkie osoby, które posiadają ważne – skasowane bilety ZTM. Liczą się zarówno te krótkookresowe: dobowe, 3-dniowe, weekendowe, jak i długookresowe: 30 i 90-dniowe.

Na takim parkingu mogą zostawić samochód również posiadacze biletów seniora i osoby, które mają uprawnienia do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych. Doba parkingowa trwa tutaj od godziny 4:30 do 2:30.

Listę tego rodzaju parkingów oraz ilość dostępnych miejsc na każdym z nich znajdziecie tutaj.

Bezpłatne parkingi możecie znaleźć również w kilku innych miejscach w Warszawie, będą to np. centra handlowe:

Pamiętajcie, że bezpłatnie możemy zaparkować samochód również poza strefą płatnego parkowania, czyli nieco dalej od centrum. Mieszkam w Ursusie i tutaj parkingi są bezpłatne.

Jak widzicie, w Warszawie znajdziecie wiele miejsc, gdzie będziecie mogli zostawić samochód na dłużej i na krócej. Ta lista na pewno ułatwi Wam zwiedzanie stolicy i pozwoli dotrzeć do wielu miejsc, które macie na liście must see w Warszawie. 😉

Więcej o Warszawy znajdziesz tutaj:

Warszawa: atrakcje i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Warszawa za darmo, czyli co zobaczyć w Warszawie nie wydając pieniędzy

Restauracje w Warszawie: gdzie warto zjeść? Kuchnia polska, zagraniczna, wege


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


4 KOMENTARZE

 1. My zwykle wybieramy P+J lub znane nam miejscówki, które są bezpłatne, gdzieś nieco bardziej na obrzeżach. Ewentualnie, jeśli nie musimy, to w ogóle autem do Wawy nie wjeżdżamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
89,278ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj