Co warto zrobić na Teneryfie?

Wpisując w wyszukiwarce atrakcje Teneryfy można pomyśleć, że są tam praktycznie same skomercjalizowane miejsca. Nic bardziej błędnego! Na Teneryfie można zrobić masę fajnych rzeczy: zaczynając od spacerów, przez muzea aż po kulinaria. Dlatego jeśli wybierasz się na Teneryfę, koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Spacer wśród palm

Nie znam osoby, której nie urzekają palmy. A jeśli dodamy do tego sielskie ścieżki i szum oceanu- mamy przepis na udane popołudnie! Dodam, że to zaledwie początek trasy spacerowej, którą z powodzeniem nazwałabym wymarzoną. Albo chociaż taką ze snu. Takich miejsc na Teneryfie z pewnością jest więcej, do moich ulubionych należy La Rambla:

Zachód słońca

Uwielbiam patrzeć na zachodzące słońce, więc to u mnie punkt obowiązkowy praktycznie w każdym miejscu. Jednak ten na Teneryfie cudownie ogląda się zwłaszcza, kiedy słonce kończy się na horyzoncie. Do tego nie trzeba szczególnej wyobraźni. Wydaje się, że wchodzi do oceanu- pamiętam, jak oglądaliśmy go z drugiej strony, w Myrtle Beach w Karolinie Południowej. Poza samym doświadczeniem, można zrobić piękne zdjęcia np. jednej z czarnych plaż.

Czekając na zachód słońca 🙂

Wspinaczka w wąwozie

Chociaż przez kilka lat wąwóz Masca był zamknięty, można zawsze odwiedzić inny, np Barranco de inferno. Widoki są piękne. 🙂

Więcej: Barranco del Infierno – niesamowity wąwóz na Teneryfie

Wybierz się do… muzeum

Wiem, że część z Was uważa, że muzea są nudne. I może Muzeum Antropologii czy Historii Teneryfy nie jest dla każdego, ale czy Muzeum Karnawału, Dom Wina czy też Ekomuzeum położone w starych, kamiennych domach nie brzmi ciekawie? Co ciekawe, Ecomuseum El Tanque nie jest zbyt popularne wśród turystów, a to tam można poznać dawne historie mieszkańców Teneryfy. Do tego wstęp jest… bezpłatny, podobnie jak (do tej pory) w Muzeum Karnawału.

Podróż w chmurach

Bezapelacyjnie warto wybrać się na wulkan Teide, który jest jedną z głównych atrakcji wyspy. Jednak sama droga na wulkan jest niesamowitą atrakcją, bo… często przejeżdża się przez chmury. Droga to też piękne widoki, kiedy na chmury można spojrzeć… z góry. Zdecydowanie jest to rzecz, którą warto zrobić na Teneryfie.

Spróbuj tradycyjnej kawy barraquito /zaperoco

Na Teneryfie warto spróować tradycyjnej kawy zwanej barraquito. Oprócz espresso znajdziemy tam mleko, mleko skondensowane, cynamon, skórkę z cytryny i likier 43. Jednak, jeśli w menu będzie jeszcze kawa zaperoco, zapewne barraquito będzie bez alkoholu. Warto dopytać.

Tu wersja z likierem 🙂

Uwaga! Nie jestem wielką fanką kaw z alkoholem, ale ta tutaj to majstersztyk. 😊

Popływaj z delfinami

Ale takimi prawdziwymi, dzikimi. Łódki odpływają kilka razy dziennie, więc na pewno znajdziesz odpowiednią godzinę. A przeżycie zobaczenia prawdziwych delfinów, waleni i innych zwierząt morskich bezapelacyjnie można uznać za jedno z tych niezapomnianych. Więcej tutaj: Delfiny na Teneryfie- jak zorganizować wycieczkę?

Ciekawa jestem co dopisalibyście do powyższej listy: co robić na Teneryfie? Muzeum motyli, wycieczkę na La Gomerę, spróbowanie tradycyjnych sosów z ziemniaczkami czy może coś innego?

Sprawdź również wpis: Teneryfa atrakcje

Ps.

Jeśli jednak wolicie zorganizowane wakacje sprawdźcie oferty ITAKI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here