Red Rock Canyon- czy warto wybrać się do kanionu w Nevadzie?

Na pytanie o kaniony w Stanach Zjednoczonych większość odpowie, że warto się wybrać do Wielkiego Kanionu albo choćby do Doliny Śmierci. Jednak to nie wszystkie ciekawe miejsca w USA. Co ciekawe, najbliżej Las Vegas znajdziemy Red Rock Canyon- nieraz pomijany, ze względu na większe i popularniejsze atrakcje.

Moim zdaniem całkowicie niesłusznie, bo Red Rock Canyon to niewątpliwy cud natury. Dziś opowiem Wam o wycieczce do tego parku, a na końcu możecie ocenić czy Waszym zdaniem warto się tam wybrać.

Widok na RRC z Las Vegas.
Droga do Red Rock Canyon
Tu zaczynamy naszą podróż.

Jak dostać się do Red Rock Canyon w Nevadzie?

Red Rock Canyon chociaż jest widoczny z miasta, m.in. z Las Vegas Strip, to położony jest  jakieś 15 mil (około 24 km) na zachód od Las Vegas.  Można wybrać się na wycieczkę z biurem podróży lub zorganizować ją samemu, np. wypożyczając samochód. Z naszego doświadczenia wynika, że wypożyczenie auta w Las Vegas na ostatnią chwilę może być trudne, dlatego warto zarezerwować samochód wcześniej, najlepiej w sprawdzonej wypożyczalni (oszustów niestety tam nie brakuje). Nas na wycieczkę po Red Rock Canyon zabrał Thomas, który wynajmował nam mieszkanie w Las Vegas (jeśli szukacie atrakcji Las Vegas, koniecznie przeczytajcie ten wpis: Atrakcje Las Vegas: co warto zobaczyć?

Początek trasy.

Zwiedzanie Red Rock Canyon- wstęp, koszt i turyści

Chociaż dwa miliony osób odwiedza ten park każdego roku, to we wrześniu, kiedy go odwiedziliśmy nie było tłumów. Tak naprawdę na swojej drodze spotkaliśmy kilku odwiedzających.

Koszt wstępu jest zależny od tego, czy jedziemy samochodem, pieszo. Na początku roku 2020 koszt wstępu był następujący:

Samochód 1 dzień $15 za samochód
Motocykl 1 dzień $10 za motor
Bicycle/Pedestrian 1 dzień $5 za osobę
Pojazd wycieczkowy (w tym autobus) 1 dzień $15 za pojazd + $5 za osobę

Red Rock Canyon- od czego zacząć?

Zwiedzanie warto zacząć od centrum informacyjnego dla odwiedzających. Zarówno w środku, jak i na zewnątrz zobaczymy m.in. eksponaty z okazami roślin z całego kanionu i żywymi siedliskami Żółwia Pustynnego. Tam też możemy zapoznać się z informacjami odnośnie kanionu i pojechać dalej.

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

 Co warto zobaczyć?

Z pewnością warto zobaczyć trasę widokową (21 km)- czy to samochodem czy to rowerem. Red Rock Canyon składa się z dużych czerwonych formacji skalnych, m.in. piaskowcowych szczytów jak Keystone Thrust. To miejsce o wysokości do 910 metrów, co czyni je popularnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki. W rezerwacie najwyższym punktem jest góra La Madre , na wysokości 2485 metrów.

Poza tym, ciężko zdecydować się, która z tras będzie najciekawsza czy najpiękniejsza. Do wyboru mamy oficjalnie 26 różnorodnych propozycji (do zobaczenia tutaj). My zwiedzaliśmy różne miejsca, do których zabrał nas Thomas- pasjonat wspinaczki, który zna piękne zakątki Red Rock Canyon.

Widok z trasy.

Tęcza w Red Rock Canyon
Kolorowe góry USA
Kolorowe góry

O czym trzeba pamiętać jadąc do kanionu?

Kiedy pogoda w Las Vegas jest nieznośna (gorąco, duszno) w rezerwacie jest o wiele chłodniej. Poza tym, pod koniec sezonu niektóre zbiorniki wodne doszczętnie wysychają. Pamiętaj, żeby ubrać się stosownie, jeśli masz zamiar wychodzić z samochodu- Thomas zaskoczył nas wycieczką do RRC, japonki to niezbyt odpowiedni strój na spacerowanie po kanionie.

Warto wiedzieć, że na terenie rezerwatu możemy spotkać różnorodne zwierzęta, m.in. wiewiórki, sarny, przepiórki, jaszczurki, przepiękne motyle i ptaki czy te mniej bezpieczne gatunki: grzechotniki, węże bycze, a nawet największe skorpiony Ameryki Północnej- hadrurus arizonensis (z tego co czytałam ich jad jest podobny do jadu pszczoły).

Red ROck Canyon to niesamowicie zróżnicowana natura.

Natomiast, jeśli spotkamy na swojej drodze żółwia, warto wiedzieć, że na terenie parku obowiązują specjalne przepisy je chroniące. W przypadku zagrożenia życia, np. jeśli żółw chce przejść przez drogę (samochodową) trzeba postępować następująco:

1. Zatrzymaj samochód na poboczu drogi.
2. Cicho podejdź do żółwia, zwróć uwagę na kierunek, w którym zmierza.
3. Ostrożnie podnieś żółwia obiema rękami i przenieś go uważając, żeby był w swojej normalnej pozycji
4. Przenieś go ostrożnie na drugą stronę ulicy, w tym samym kierunku, w którym zmierzał i zabierz żółwia maksymalnie kilkaset metrów na pustynię.
5. Umieść żółwia w cieniu.
6. Dokładnie umyj ręce.

Tu w wybranych miesiącach płynie woda.

Red Rock Canyon- czy warto?

Zwierząt w rezerwacie jest sporo: rysie rude, osiołki, kozice- przy czym większość niezwykle ciężko jest zobaczyć, nawet z dużej odległości. Jednak niezaprzeczalnie Red Rock Canyon ze swoimi czerwonymi skałami jest niezwykle malownicze w każdej porze roku. 800 km2 rezerwatu nadaje się nie tylko na krótką wycieczkę, ale nawet na wakacyjną przygodę: odkrywanie historii rdzennych amerykanów czy petroglify to dopiero początek.

Jestem ciekawa ilu z Was było w Red Rock Canyon. Mam nadzieję, że nie jestem jedyna!


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
85,706ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj