Dziś będzie krótko i na temat. Część z nas należy do grona fanów herbaty, kawy i słodkości pochodzących prosto z Turcji. Jestem tego najlepszym przykładem. Czasem sama uzupełniam swoje zapasy, jednak za każdym razem, kiedy Patrycja przyjeżdża do Polski dostaję od niej upominek. Ostatnio chciała mi zrobić niespodziankę i wysłała ogromną paczkę z łakociami i herbatą.

Kiedy paczka z Turcji została wysłana?

23 listopada, tak, aby dotarła przed Świętami. W wyobraźni przy choince sączyłam turecką herbatkę zajadając paczuszką słodyczy. Musiałam jednak poczekać trochę dłużej.Paczka z Turcji

Problemy z pocztą w Turcji

Po miesiącu zadzwoniłam na infolinię Poczty Polskiej i usłyszałam, że paczka nie zawitała do Polski. Można ją reklamować tylko w Turcji. Pati udała się na pocztę i usłyszała(od jednej osoby), że to z powodu Świąt Bożego Narodzenia.  Wersji było kilka. Złożyła reklamację, jednak paczka nadal nie dotarła. Uwaga! Patrycja miała podobną „przygodę z listem” i w przypadku złożenia reklamacji, dotarł on do Polski po 3 dniach.

Przesyłka zaginęła… i co teraz?

Nie odpuściła i złożyła drugą reklamację 23 stycznia.

Ile idzie przesyłka do Polski?

Opinie są różne, najczęściej około miesiąca. Moja paczka została nadana 23 listopada i dotarła do mnie 30 stycznia, czyli czekałam na nią przeszło dwa miesiące. W Polsce pojawiła się 28 stycznia, czyli w niecałe dwa dni pokonała pół  kraju.

Ile kosztuje paczka z Turcji?

Za 3kg paczkę opłata wynosi 94 TL. (około 82zł). Dla porównania paczka z Polski do Turcji kosztuje 104zł.

Ile kosztuje list z Turcji?

17 TL (około 15zł). List z Polski do Turcji to też koszt 15zł.

Linki dla zainteresowanych

Paczkę śledzić można też przez e-monitoring Poczty Polskiej.

Kochani, mam nadzieję, że nie będziecie wyszukiwać tego artykułu z powodu zgubionej paczki zbyt często. Pamiętajcie, tutaj po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość. 🙂 Dajcie znać czy spotkały Was podobne sytuacje.

Buziaki,
Ewelina

30 KOMENTARZE

 1. Najważniejsze, że doszła! Pamiętam, że bardzo dawno wysłałam paczkę z Indii i doszła, choć myślałam, że się zgubi gdzieś po drodze.

 2. Dobrze, że doszła. Z tymi paczkami też różnie bywa. Pod koniec listopada zamawiałam rzeczy opaskę Mi Band 2 – przyszła pod koniec grudnia.

 3. No cóż, zdarza mi się zamawiać coś z zagranicy i czasami czas oczekiwania jest naprawdę absurdalny… Jednak ta radość, kiedy już prawie pogodziliśmy się ze stratą, a tu nagle puka listonosz – bezcenna ?

 4. Ja miałam podobną sytuację, kiedy z Wish.com. Zamówiłam tam figurki z ulubionej bajki syna, miały dojść przed mikołajem. Niestety nie doszły. Dobrze, że bez problemu można złożyć tam reklamację i zwracają pieniądze. Wczoraj otrzymała za to obie przesyłki ? W sumie się opłacało ? Czekałam cztery miesiące na darmowy towar ?

 5. W moim przypadku wszystkie paczki, nawet te z Chin ? docierają w miarę szybko, gorzej jest z listami i mini przesyłkami. Te grudniowe częściowo zaginęły.

 6. Rzeczowo, konkretnie i na temat! Super praktyczny wpis, więc pamiątki (czytaj słodkości) z Turcji może warto wysłać do siebie z wakacji ?

 7. Spotkały mnie takie sytacje ale nie z pączkami zagranicy ale z tymi wyslanymi w Polsce. Całe szczęście że Twoja paczka w końcu do Ciebie dotarła

 8. Witam,
  Mnie bardzo podoba się biżuteria w Turcji. Ostatnio znalazłam kilka ciekawych sklepów z biżuterią i korci mnie coś zamówić , ale coż trochę się boję , nie mam kompletnie doświadczenia w tym. no i nie wiem jakie koszty przesyłki. Jak uważasz , jest sens wchodzić w to. Pozdrawiam

  • Cześć Justyna! Myślę, że kluczem jest porządny i niedrogi transport. Poza tym, trzeba będzie doliczyć koszty cła, VAT itd. więc warto to sobie dobrze przeliczyć. Też kiedyś o tym myślałam 🙂 Pozdrowienia!

 9. Witajcie
  Ja mam problem w drugą stronę. Wysłałam paczkę do Turcji siostrze. Z Polski wyszła szybciutko. A dalej utknęła. Minęło już 23 dni. Wg naszego monitoringu poczty polskiej jest w docelowym urzędzie pocztowym. Oclona.gotowa do oddania. I tu niespodzianka. Pracownicy twierdzą że paczki o takim numerze nie ma w ogóle. Zlozylysmy obie reklamacje. Czekamy z nadzieją.

  • Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko się udało. Pytałam wczoraj przyjaciółki, która mieszka w Stambule czy mogłaby coś doradzić i powiedziała tylko, że trzeba czekać.
   Wierzę, że paczka dojdzie, choćby po miesiącu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here