Czym płacić na Airbnb? O tym jak bezmyślnie straciłam pieniądze.

Mimo, że moje wpisy o Airbnb są bardzo często przez Was czytane, to osobno chciałabym podzielić się z Wami informacją, która przez wakacje przewijała się w wiadomościach od Was. A mianowicie płatności za nocleg przez Airbnb.

Czym płacić w Airbnb?

Kiedyś sprawa była jasna- w Europie płaciło się zwykle w  euro, w USA- w dolarach. Jednak zostało to zmienione i mówiąc szczerze, umknęło mojej uwadze, dlatego też na kilku transakcjach po prostu straciłam. Miałam z automatu ustawione złotówki, choć karta podpięta była w euro.

Podsumowując: dziś mamy możliwość wybrania waluty, którą płacimy. I jest to niezwykle wygodne, jeśli oczywiście mamy tego świadomość.

Płatność Airbnb. Błąd, który popełniłam.

Co mnie niezwykle zaskoczyło, to to, że rezerwując nocleg  w Grecji chciałam zapłacić w euro, a i tak policzono mi przewalutowanie. Wkurzyłam się, bo skrupulatnie podchodzę do tematu płatnosci i nie lubię tracić na głupotach  czy uiszczać bezsensownych opłat. Okazało sie, że mam płacić w… złotówkach! Bo takie miałam wybrane ustawienia.

Jaki jest koszt przewalutowania w Airbnb?

Wszystko zależy od… banku i jego wewnętrznych kursów. U nas przy kwocie było to prawie 7% więcej, więc dość dużo.

Jakie jest rozwiązanie?

Można wybrać walutę płatności (wcześniej, w ustawieniach) albo podpiąć kartę wielowalutową jak Monese czy Revolut, gdzie kurs jest zwykle korzystny.

Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

instagram Ewelina Gac

Czy warto składać reklamację na Airbnb?

Pewnie skoro tu trafiliście, to z powodu problemu z płatnością Airbnb. Napisałam oczywiście krótką skargę/reklamację, ale w tym wypadku nie była to wina portalu, tylko moich ustawień. Nic na tym nie zyskałam. Poza tym, płatności nie dało się już edytować, a więc byłam stratna (na szczęście udało mi się wynegocjować dużo lepszą cenę w jednym miejscu, więc końcowo byłam lekko na plusie, ale koszt przewalutowania i tak poniosłam).

Życzę Wam samych udanych wakacji i oczywiście… płatności! I mam nadzieję, że pomogłam Wam w podjęciu dobrej decyzji. 😊


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata


10 KOMENTARZE

  1. To dobra wskazówka dla innych, dobrze że zdarzyło się tylko raz 🙂 My sporo podróżujemy i korzystamy coraz częściej z systemu płatności jaki oferuje Revolut 🙂

  2. Czyli jak to działa? Mam ustawioną walutę EUR, podpinam kartę niemiecką w EUR – będzie dobrze? A jeśli podepnę Revoluta – policzy w EUR?

  3. Revolut należy podpiąć do Airbnb w portalu tym ustawić $ jako domyślny i jest OK. Trzeba pamiętać o opłatach w weekend na Revolute za przewalutowania. Płacimy więc od pon. do piątku o ile nie trzymamy tożsamej waluty na koncie Revolute. Pozdrowienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
89,316ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj