Ceny ubrań: Polska, Czechy, Węgry i Słowacja

Podróżowanie nauczyło mnie przemyślanych zakupów, kalkulowania „czy warto” i oszczędności na niektórych produktach. Z drugiej strony, „bo się opłaca” zdarza mi się (jak chyba każdej kobiecie!) wydać krocie na sukienki. O tym gdzie warto zrobić zakupy odzieżowe, czy Polska, Czechy, Węgry i Słowacja mają takie same ceny ubrań i ile może nas kosztować jesienna garderoba piszę poniżej.

Tegoroczna jesienna garderoba w stałych cenach w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz na Słowacji.

Moda damska 2017

Przykładowy komplet jesiennych zakupów dla kobiet (gdybyśmy kompletowały garderobę praktycznie od zera). Porównanie w PLN znajdziecie w tabeli poniżej. 🙂

 1. Damski garnitur H&M- dwie marynarki, spodnie. Bezapelacyjnie wychodzi najtaniej (z dzisiejszym kursem).
  garnitur damski
 2. Spodnie Zara- cztery pary. Wg. Poniższych modeli trzy wychodzą najtaniej w Polsce, jeden na Słowacji. Jak jest z resztą- na zdjęciu + porównanie cen w tabeli poniżej.
  spodnie damskie
 3. Koszula Reserved- cztery sztuki. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, raz wychodzi, że Czechy, raz Węgry. Jednak koszula kupiona w Polsce na 50% będzie tańsza- dwie na cztery można kupić po niższej cenie.
  koszula damska
 4. Płaszcz/ kurtka H&M – trzy różne modele, w których cenowo najbardziej atrakcyjnie prezentują się Węgry.
  płaszcz damski
 5. Sukienka H&M – trzy różne modele, w dwóch przypadkach wychodzą najkorzystniej na Węgrzech. Środkowy model najtańszy w Polsce.
  sukienka damska
 6. Buty CCC- trzy pary bezapelacyjnie najtańsze w Polsce.
  buty damskie
 7. Torebka Reserved- trzy modele najkorzystniej przyjdzie kupić w Polsce. Ostatnia torebka kosztuje nieco mniej na Węgrzech.
  torebka
 8. Bielizna Oysho- dwa biustonosze, dwie pary majteczek- w Polsce przychodzi najtaniej 🙂
  bielizna damska

Tabela przedstawiająca ceny w przeliczeniu na PLN:

Kliknij, aby powiększyć

Gdybyśmy chcieli zakupić wszystkie, ww. losowo wybrane produkty, zapłacilibyśmy:

Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Moda męska

Przykładowy komplet jesiennych zakupów dla mężczyzn (również, gdyby Panowie kompletowali garderobę praktycznie od zera).

 1. Garnitur Reserved – marynarka, kamizelka, spodnie i „bomber”. Poza spodniami, najbardziej opłaca się w Polsce. Spodnie od garnituru najkorzystniej zakupić na Węgrzech. Ps. Po co komuś ten “bomber” do garnituru?
  garnitur męski
 2. Koszula H&M- trzy sztuki. Według poniższych modeli, jeśli tylko chcemy kupić męską koszulę to tylko… na Węgrzech.
  koszula męska
 3. Spodnie Zara- cztery pary i ten sam wynik. Najtaniej przyjdzie na Słowacji. 🙂
  spodnie męskie
 4. Płaszcz/ kurtka Zara- czerty modele i ten sam wynik. Jeśli chcemy płaszcz z Zary- to migusiem na Słowację!
  płaszcz męski
 5. Sweter Reserved – trzy z poniższych modeli najkorzystniej przychodzą w Polsce, jedynie pierwszy jest tańszy na Węgrzech.
  sweter męski
 6. Bielizna H&M- dwa na trzy wielopaki przychodzą najkorzystniej w Polsce. Środkowy wychodzi najtaniej na Słowacji.
  bielizna męska
 7. Buty CCC- trzy pary wychodzą bezapelacyjnie najtaniej w Polsce.
  buty męskie

Tabela przedstawiająca ceny w przeliczeniu na PLN:

Kliknij, aby powiększyć

Gdybyśmy chcieli zakupić wszystkie, ww. losowo wybrane produkty, zapłacilibyśmy:

Uwaga! Produkty wybrałam głównie ze względu na zróżnicowanie cenowe, niekoniecznie ich estetykę bądź jakość.  Źródłem cen są strony internetowe.

Chcecie sprawdzić co stanie się, gdy zmieni się kurs walut? Plik ze szczegółową kalkulacją:

Zapraszam również do wpisów o kosztach życia i warunkach pracy w Czechach, Polsce, na Węgrzech i na Słowacji.

Czekam na wasze opinie i relacje z zakupów odzieżowych w Polsce i za granicą.


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

W niektórych artykułach zawarte są linki afiliacyjne. Kiedy korzystasz z tych linków do rezerwacji noclegów, otrzymuję niewielką prowizję, co pomaga mi utrzymać bloga i dostarczać Ci wartościowych treści. Dziękuję za wsparcie!


34 KOMENTARZE

 1. Myślę że to głównie przegląd okazji też ma tu swój wpływ jak również cena waluty. Wszystko to bardzo ważny czynnik. Coś ciekawego znalazłam na zoio.pl i tu również w fajnych promkach coś mogłam wyrwać. Okazja czynni klienta 😛

 2. ciekawe, a niby u nas tak drogo ;D myślałam, że wszędzie jest taniej niż w Polsce. Dzięki za porównanie, bo myślałam, żeby pojechać kiedyś do Czech na wyprzedaże, a może wystarczy poszukać w PL?

 3. Wydaje mi się, ze cena waluty oraz przelicznik ma tutaj najważniejszy wpływ. Zawsze warto orientować się czy jest jakaś promocja. Jednakże wiele sklepów, hurtowni również sprzedaje towary za graniczne. Także większość okazji z tamtego rynku możemy zakupić i u siebie.

  • Zgadzam się- jeśli waluta delikatnie się zawaha, możemy liczyć na inne rezultaty. Dlatego dołączyłam arkusz Excel- możemy zrobić małą symulację. Pozdrawiam!

 4. Sieciówki typu HM czy Reserved i nasze słynne CCC to nie jest dobry przykład porównania cen, bo w każdym z tych sklepów na metkach czy kartonikach są podane ceny w walutach wyżej wymienionych krajów. Niby że nie ma różnicy, bo nie będzie na całym świecie w sieciówkach, ale za to idąc do zwykłego sklepu odzieżowego nie odzianego znaną marką, różnice cenowe są ogromne, i jakość też.

  • Dzień dobry, jeśli wpadnę na pomysł rzetelnego porównania produktów odzieżowych np. wyższej jakości w różnych krajach wraz z cenami, z pewnością opublikuję. Pozdrowienia! 🙂

  • Przeliczniki walut możesz znaleźć w pliku do pobrania 🙂 oraz sprawdzić co się stanie gdy np. Euro będzie tańsze o parę groszy. Pozdrowienia!

 5. Musiałam jeszcze raz dodać komentarz bo google mnie przystopował ;d Bardzo dobry, kolejny już post. Widać ile pracy wkładasz w to a wszystko jest zgrabnie podane, super :):)

 6. U nas wciąż nie jest tak drogo. Nie ma dużej różnicy, problemem mogą być jednak niższe zarobki w stosunku do innych krajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj