Opowieści z końca świata- książka o życiu w sześciu krajach

“Nie jest to zwyczajna książka podróżnicza. To opowieść o znacznie ważniejszej podróży – w głąb siebie.”

“To historia pokazująca, że zawsze warto słuchać siebie i podążać za swoimi marzeniami, bo nigdy nie wiemy gdzie znajdziemy swój koniec świata.”

To część Waszych opinii o Opowieściach z końca świata. Książce o studiach i pracy za granicą, w krajach takich jak Turcja, Grecja czy USA. Jednak Opowieści z końca świata nie są typową książką o podróżowaniu i życiu za granicą. To historia o życiu, jego zakrętach i… przeznaczeniu.

Często pytacie dla kogo jest ta książka.

Książka jest adresowana i dla tych, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, i dla tych, którzy chcą zanurzyć się w ciekawą opowieść. Każda część opowiada o innym kraju: studiach w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych, życiu na Węgrzech i powrocie do Polski. Lektura będzie niesamowicie inspirująca dla osób zastanawiających się nad emigracją!

Opowieści z końca świata

O czym są Opowieści z końca świata?

Opowieści z końca świata zaczynają się w momencie, w którym wyjechałam na studencką wymianę do Mersin, nadmorskiego miasteczka w Turcji. Chociaż wtedy o tym nie wiedziałam, to właśnie w 2014 roku zaczęłam poszukiwania swojego miejsca na ziemi.

Życie w Turcji zmieniło moje plany: po ukończeniu licencjatu miałam podjąć poważną pracę w dużej korporacji. Zamiast tego zaczęłam studia magisterskie, na których pierwsze co… wyjechałam do Grecji. Mówiąc szczerze, nie mogłam uwierzyć, że zmiana stylu życia przyjdzie mi tak naturalnie.

Jednak, poza tym, że stanowi część mojego życiorysu, to w książce odnajdziemy coś więcej- historie ludzi poznanych na emigracji: ich radości i smutki, pragnienia i lęki.

O jakich krajach jest książka?

Mówiąc krótko, Opowieści z końca świata dzieją się w różnych państwach: zaczynając od Turcji, przez Grecję, Stany Zjednoczone, Czechy aż po Węgry, kończąc na Polsce. Będzie o życiu, przez co mam na myśli studenckie, półroczne wymiany (Grecja, Czechy, Turcja) i pracę za granicą. (USA, Węgry).

praca zdalna
Praca zdalna jako księgowa
Praca w budce z lodami w USA

Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

Bohaterowie książki Opowieści z końca świata

W Opowieściach z końca świata spotkamy ludzi z wielu miejsc na ziemi, o różnej religii, zainteresowaniach, wykształceniu.

W pierwszej, tureckiej części poznamy nie tylko Turków, ale też wiele innych narodowości. Z tego co wiem, czytelnicy szczególnie lubią Jamala – imigranta z Syrii, który mimo dobrego wykształcenia nie może ułożyć sobie życia w nowym kraju. Zaskakuje ich Nur- Turczynka, która zrobi wszystko, aby spełnić swoje marzenie i wyjechać do Europy. Od mojego przyjaciela dowiemy się jak prowadzi się firmę w Turcji i dlaczego ciężko tam o… mezalians.

Każdy rozdział to nowi ludzie, którzy pomagają nam spojrzeć w inny sposób nie tylko na otaczający nas świat, ale też na nas samych. Bo Opowieści z końca świata są książką o podróżowaniu w głąb siebie. To historia o życiu, jego zakrętach i przeznaczeniu. I o tym, że szukając swojego miejsca na ziemi, możemy się dowiedzieć, że… czasem trzeba wrócić, żeby zacząć wszystko od nowa.

Darmowy fragment książki

Książka o podróżach, choć nie tylko dla podróżników

Opowieści z końca świata to zdecydowanie literatura podróżnicza. Lecz taka, która potrafi dotrzeć nie tylko do zapalonych wojażerów- globtroterów i ludzi ciekawych świata, ale też do tych, którzy czytają i podróżują sporadycznie.

Marzyłam o napisaniu właśnie takiej książki, która rozbudzi wyobraźnię i zachęci Was do podążenia swoją wymarzoną drogą. Poza marzeniami, chciałam pokazać trudy, z którymi się każdy z nas musi mierzyć, aby później wrócić na właściwą ścieżkę.

Biorąc uwagę Wasze wiadomości, myślę, że się mi udało. 🙂

Jeśli chcesz pobrać lub odsłuchać fragment książki

Z końca świata -podróżniczy podcast | Odc. 7 Jak to wszystko się zaczęło? Z krainy tureckich pomarańczy (fragment książki)

Na końcu jedno pytanie: kto z Was już czytał Opowieści z końca świata?

PS.  wydania książki rozmawiałam z dziesiątkami ludzi. Czasem były to rozmowy ściśle związane z życiem za granicą, przeprowadzkami czy pomysłami na życie. Czasem o tym jak wydać książkę. Na podstawie tych rozmów powstało kilka wpisów, które mogą przydać się tym, którzy nie lubią pytać nikogo poza wujkiem Google. 🙂 Więcej o wydawaniu książki tutaj: selfpublishing.


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

W niektórych artykułach zawarte są linki afiliacyjne. Kiedy korzystasz z tych linków do rezerwacji noclegów, otrzymuję niewielką prowizję, co pomaga mi utrzymać bloga i dostarczać Ci wartościowych treści. Dziękuję za wsparcie!


3 KOMENTARZE

  1. Właśnie czytam! Co ciekawe, wypożyczyłam ją w bibliotece. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę języka, czy o przystosowanie się do nowego miejsca zaskoczyła mnie bezpośredniość i szczerość. Myślałam, że nie będzie tam mowy o potknięciach, bo takie najczęściej są książki tego typu, a tu upewniłam się, że są jeszcze tacy ludzie, którzy szczerze opowiedzą o emigracji i podróżach- nie tylko z tej kolorowej strony.

  2. Od kiedy dostałam Opowieści na urodziny, nie mogę przestać planować swojej przeprowadzki. Planowałam na jesień (teraz), ale przesunęłam w czasie, żeby mieć stałe, nowe źródło dochodu. Pracuję nad tym od 2 miesięcy i wierzę, że się uda. Wtedy do Ciebie wyślę specjalne zaproszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
81,267ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj