Pogoda Zakynthos Styczeń

pogoda na zakynthos w styczniu

Zima na Zante jest bardzo łagodna, nie sposób o opady śniegu, czy bardzo niskie temperatury – pogoda w tym okresie sprzyja! Styczeń na Zakynthos, choć najmniej przyjazny ze wszystkich miesięcy, niczym nie przypomina pogody panującej w tym czasie w Polsce.  13°C to wręcz raj, w porównaniu z naszym -1°C, dlatego Ci, którzy nie przepadają za chłodem, powinni jak najszybciej udać się na urlop na Zante! Świetna pogoda sprawi, że wypoczniesz tak, jak nigdy wcześniej.

Wyobraź sobie, że w ciągu dnia na Zakynthos w styczniu, aż 5 godzin to godziny słoneczne! Dla porównania, w tym samym czasie w Warszawie można liczyć na tylko 3 godziny słoneczne. Różnica, choć na pierwszy rzut oka niewielka – w rzeczywistości ogromna. Oznacza to, że w Grecji słoneczny dzień trwa o około 2 godziny dłużej, dlatego czasu, który można miło spędzić na, na przykład, odpoczynku, jest o wiele więcej!

Niestety, styczeń na Zante to jeden z najbardziej wilgotnych miesięcy w ciągu całego roku – ilość opadów deszczu to aż 150 milimetrów! To aż trzykrotnie więcej, niż w trakcie bardzo intensywnych ulew w Polsce, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć. Spokojnie – to wcale nie znaczy, że deszcz będzie padał tam bez przerwy, zapowiadane jest jedynie kilka dni bardzo silnych opadów.

pogoda zakynthos w styczeń

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com