Pogoda na Zakynthos w styczniu

pogoda na zakynthos w styczniuZima na Zante jest bardzo łagodna, nie sposób o opady śniegu, czy bardzo niskie temperatury – pogoda w tym okresie sprzyja! Styczeń na Zakynthos, choć najmniej przyjazny ze wszystkich miesięcy, niczym nie przypomina pogody panującej w tym czasie w Polsce.  13°C to wręcz raj, w porównaniu z naszym -1°C, dlatego Ci, którzy nie przepadają za chłodem, powinni jak najszybciej udać się na urlop na Zante! Świetna pogoda sprawi, że wypoczniesz tak, jak nigdy wcześniej.

Wyobraź sobie, że w ciągu dnia na Zakynthos w styczniu, aż 5 godzin to godziny słoneczne! Dla porównania, w tym samym czasie w Warszawie można liczyć na tylko 3 godziny słoneczne. Różnica, choć na pierwszy rzut oka niewielka – w rzeczywistości ogromna. Oznacza to, że w Grecji słoneczny dzień trwa o około 2 godziny dłużej, dlatego czasu, który można miło spędzić na, na przykład, odpoczynku, jest o wiele więcej!

Niestety, styczeń na Zante to jeden z najbardziej wilgotnych miesięcy w ciągu całego roku – ilość opadów deszczu to aż 150 milimetrów! To aż trzykrotnie więcej, niż w trakcie bardzo intensywnych ulew w Polsce, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć. Spokojnie – to wcale nie znaczy, że deszcz będzie padał tam bez przerwy, zapowiadane jest jedynie kilka dni bardzo silnych opadów.pogoda zakynthos w styczeńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Zakynthos w innych miesiącach

Luty Marzec  Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad  Grudzień

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]