Pogoda Zakynthos Grudzień

Pogoda na Zakynthos w grudniu

Grudzień to dla greków czas świętowania, pogoda w Zakynthos wtedy dopisuje, choć ciężko przyrównać ją do letnich, greckich upałów. 15°C w grudniu to zupełna norma, która dla nas, w porównaniu z naszymi polskimi temperaturami okazuje się prawdziwym upałem! Ten miesiąc nie jest czasem na zażywanie morskich kąpieli – woda jest już zdecydowanie zimna i trudno wytrzymać w niej nawet chwilę.

Zastanawiasz się, jak grecy spędzają święta bożego narodzenia? Jeśli chcesz spędzić tam swoją wigilię, musisz wiedzieć, że na Zakynthosie wygląda ona zupełnie inaczej. Wbrew pozorom dnia 24 grudnia mieszkańcy wyspy nie spędzają czasu na wspólnym biesiadowaniu, tradycja ta odbywa się u nich w trakcie nowego roku, dlatego ciężko o typowo wigilijne atrakcje w dniu, w którym mógłbyś się tego najbardziej spodziewać.

Grudzień to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy na Zancie, dlatego warto przygotować się na ewentualne opady deszczu. Mimo to można spędzić tam bardzo miły urlop, warto przy zwiedzaniu uroczych miejsc, oferowanych przez wyspę zdecydować się na skosztowanie tamtejszych potraw.

pogoda zakynthos grudzień

Jeśli szukasz noclegu na wyspie Zakynthos, sprawdź polecane noclegi:

1. Bardzo dobrze oceniany hotel z dostępem do basenu zobaczysz i zarezerwujesz pod tym linkiem. To idealny hotel dla osób spragnionych wypoczynku, możesz zarezerwować również pokoje z widokiem na Morze Jońskie.
2. Stylowy, ciekawie urządzony apartament z wyposażoną kuchnią znajdziesz pod tym linkiem.
3. Niezwykłą, przecudownie urządzoną willę z basenem i znajdziesz pod tym linkiem.
4. Inne noclegi na Zakynthos zarezerwujesz tutaj.


Booking.com