Pogoda na Zakynthos w grudniu

Pogoda na Zakynthos w grudniu

Grudzień to dla greków czas świętowania, pogoda w Zakynthos wtedy dopisuje, choć ciężko przyrównać ją do letnich, greckich upałów. 15°C w grudniu to zupełna norma, która dla nas, w porównaniu z naszymi polskimi temperaturami okazuje się prawdziwym upałem! Ten miesiąc nie jest czasem na zażywanie morskich kąpieli – woda jest już zdecydowanie zimna i trudno wytrzymać w niej nawet chwilę.

Zastanawiasz się, jak grecy spędzają święta bożego narodzenia? Jeśli chcesz spędzić tam swoją wigilię, musisz wiedzieć, że na Zakynthosie wygląda ona zupełnie inaczej. Wbrew pozorom dnia 24 grudnia mieszkańcy wyspy nie spędzają czasu na wspólnym biesiadowaniu, tradycja ta odbywa się u nich w trakcie nowego roku, dlatego ciężko o typowo wigilijne atrakcje w dniu, w którym mógłbyś się tego najbardziej spodziewać.

Grudzień to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy na Zancie, dlatego warto przygotować się na ewentualne opady deszczu. Mimo to można spędzić tam bardzo miły urlop, warto przy zwiedzaniu uroczych miejsc, oferowanych przez wyspę zdecydować się na skosztowanie tamtejszych potraw.

pogoda zakynthos grudzieńBooking.com

Może zainteresują Cię również:

Sprawdź pogodę na Zakynthos w innych miesiącach

Styczeń Luty Marzec Kwiecień  Maj  Czerwiec  Lipiec  Sierpień  Wrzesień  Październik  Listopad

Uwielbiam odkrywać lokalne historie, tajemnicze miejsca i ciekawe miasta. Znajdziesz u mnie podróżnicze i kulinarne inspiracje na wycieczki w Polsce i zagranicą, piękne zdjęcia i dużo natury. Do tej pory mieszkałam w 6 krajach, a każda podróż nauczyła mnie wiele o innych i o sobie samej. Napisałam o tym książkę, Opowieści z końca świata. Zachęcam wszystkich czytelników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

ZAPRASZAM NA:

22,375FaniLubię
18ObserwującyObserwuj

[instagram-feed]