Gdzie szukać pracy zdalnej w Polsce? 8 sposobów

\Kochani, często od mnie piszecie wiadomości podobne jak poniżej:

„Ewelina, powiedz, gdzie szukać pracy zdalnej.”

Dziś wklepałam drugą część powyższej wiadomości w wyszukiwarkę („gdzie szukać pracy zdalnej”) i żadna z uzyskanych w internecie odpowiedzi mnie nie zadowoliła, bo większość wpisów była pisana na jedno kopyto, Dlatego napisałam dla Was ten artykuł, uprzednio sprawdzając różne opcje.

Strony, na których znajdziesz pracę zdalną

Co do pracy z domu, świat idzie do przodu i tego typu ofert jest coraz więcej, adekwatnie do rosnącego popytu. Jednak pamiętajmy, że aby wykonywać pracę zdalną trzeba mieć trochę samozaparcia i świętego spokoju. O tym czego nauczyłam się pracując zdalnie już pisałam, a dziś chcę podzielić się z Wami samymi konkretami: gdzie szukać pracy, którą możesz wykonać z domu.

Uwaga! Bez problemu możemy znaleźć spis anglojęzycznych stron z ofertami pracy zdalnej, np. 25 najlepszych stron z pracą zdalną znajdziesz tutaj, jednak dziś nie chcę przepisywać całego internetu. I dlatego większość poniższych opcji przyda Ci się nawet, jeśli mówisz tylko w naszym ojczystym języku.

  1. LinkedIn

Od pewnego czasu na linkedin możemy korzystać z opcji „wyszukaj pracę zdalną”, co jest jednym z prostszych rozwiązań. Jednak z moich obserwacji wynika, że nie do końca się ona sprawdza- czasem warto wpisać po prostu np. „remote job” w danej profesji.

  1. Flexjobs.com

Jeśli nawet nie mówisz po angielsku, warto zobaczyć, jak wygląda rynek pracy zdalnej i jakie prace możemy wykonywać z domu. Dlatego wejdź do zakładki jobs i przeglądnij kategorie. Dobrze je sprawdzić, bo szczerze mówiąc… sama nie miałam pojęcia, ile jest możliwości!

  1. OLX i podobne strony

Wpisałam „praca zdalna” w OLX-ie nie licząc na żadne rezultaty i… dość mocno się zaskoczyłam. Ofert było nie mało, a na pewno więcej niż pół roku temu. Z racji, że ogłoszenia z pracą na OLX-ie kosztują, myślałam, że nie powinniśmy znaleźć zbyt wielu ofert z pracą chałupniczą czy MLMem, w który trzeba najpierw zainwestować 3 średnie krajowe. Jednak tego typu ofert jest więcej niż tych „normalnych” i pamiętajcie, że „5000 w tydzień bez doświadczenia” brzmi co najmniej… podejrzanie.

  1. indeed.com i podobne strony

Tu bez problemu możemy szukać i po polsku, i w innym języku. Wiadomo, że najwięcej pracy jest dla programistów, ale inne zawody powoli ogłaszają się z tego typu ofertami pracy, np. korektor tekstów czy wsparcie klienta.

  1. Agencje pracy

Rzadko się o tym słyszy, żeby agencje pracy szukały pracownika do pracy z domu, ale… warto wysłać do nich swoją „cefałkę” i zaznaczyć, że zależy nam na pracy zdalnej. To jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a z doświadczenia wiem, że odezwą się szybciej z agencji, niż z firmy.

  1. Useme.eu

Tutaj możesz wyszukać najróżniejsze oferty zlecenia i pracy zdalnej, w dziedzinach takich jak fotografia, grafika, strony internetowe i programowanie, ale też copywriting czy prace biurowe. Do tego, można wystawić fakturę bez działalności, co jest niewątpliwym plusem dla wielu partnerów (działa bez zarzutu- sprawdziłam!).

  1. Facebook- tu szukaj ostrożnie, albo wcale

Ofert pracy z domu na Facebooku jest więcej niż Świeżaków w Biedronce. Co chwilę na grupach pojawiają się tego typu ogłoszenia, do tego wiadomości, które dostaję na swoją prywatną skrzynkę nie napawają mnie optymizmem „Chcesz pracować z domu i zarabiać kokosy?” z zasady dotyczą programów, w których w najlepszym przypadku wyjdzie się na zero.

Jednak, jeśli szukamy pracy np. w marketingu internetowym i mamy doświadczenie w temacie, to na powiązanych grupach oferty pracy zdalnej pojawiają się coraz częściej.

  1. Google

Tak naprawdę zwykła wyszukiwarka, w której szukasz przepisu na idealny biszkopt jest najlepszym i najprostszym narzędziem do szukania pracy. Jakiejkolwiek. W ten sposób znalazłam swoja pracę jako księgowa na Węgrzech i gdybym szukała dziś pracy w tym zawodzie wpisałabym po prostu praca zdalna jako księgowa albo accountant remote job. To nie wszystko- kolejno zawęź wyniki do ostatniego miesiąca i sprawdź czy kogoś takiego szukają.

Podsumowanie roku pracy zdalnej: plusy i minusy

Będę Wam wdzięczna za wszelkie sugestie na temat szukania pracy zdalnej: gdzie szukacie i jak wyglądają Wasze doświadczenia w tego typu rekrutacji. Myślę, że warto dzielić się tego typu wiedzą, aby inni mogli nas naśladować lub po prostu… nie popełnili naszych błędów.

PS. Po zamieszczeniu tego wpisu, do mojej skrzynki wpadło pełno wiadomości. Dlatego w kolejnym artykule opisałamjakich problemów praca z domu nie rozwiązuje. 

Buziaki,


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

W niektórych artykułach zawarte są linki afiliacyjne. Kiedy korzystasz z tych linków do rezerwacji noclegów, otrzymuję niewielką prowizję, co pomaga mi utrzymać bloga i dostarczać Ci wartościowych treści. Dziękuję za wsparcie!


28 KOMENTARZE

  1. Wiele razy już szukałam pracy przez neta ale mi nie wychodziło, najbardzej szukałam przez facebook , muszę spróbować wyszukać przez te linki co podałasz. Pozdrawiam

  2. I to mi sie wlasnie przyda. Lada chwila sloncze urlop macierzynski, nie chce oddawac corki do zlobka i wlasnie za praca zdalna sie rozgladam. Teraz bede wiedziała gdzie i jak szukać

  3. Super rekrutacja pracy zdalnej, takiej poważnej na wyłączność, jest u Pani Swojego Czasu ? na stanowisku obsługi klienta, jednak tutaj wymaganiem jest doświadczenie w obsłudze klienta. Praca zdalna wydaje się być idealna, jednak chyba wolę mieć pracę poza domem i gdy zmykam drzwi od niej a otwieram te domowe drzwi to o pracy nie myślę

  4. Ja kiedyś próbowałam swoich sił w Copywriteringu, ale koniec końców doszłam do wniosku, że to strasznie nieopłacalne. Pochłania mnóstwo czasu, a korzyści jest niewiele.

  5. Ja szukam pracy w domu od ponad roku i nici ? w niektórych wymagają kosmicznych rzeczy a jeśli nie to ogłaszają się oszuści. W innym wypadku zarobek miesięczny to 400 zł. Spróbuję poszukać raz jeszcze dzięki twojemu wpisowi. Pozdrawiam

  6. Przydatny artykuł, szczególnie dla osób, które szukają pracy, nawet niekoniecznie zdalnej. Chociaż coraz więcej osób zainteresowanych jest właśnie taką groma współpracy.

  7. Warto też założyć własną stronę, choćby nawet najprostszą – też zwiększamy szansę, że ktoś nas znajdzie ?

  8. Ewelina, dzieki serdecznie za tyle praktycznych namiarow. Wierze, ze LinkedIn moze byc taka kopalnia owocnych kontaktow, ktore przeloza sie na realne propozycje wspolpracy. Pozdrawiam serdecznie Beata

  9. Na Facebooku lepiej nie odpowiadać na takie oferty, teraz krążą posty o nowym programie, w którym w kilka dni można rzekomo zarobić miliony na Bitcoinach. Nie brak informacji, że zarabiają w ten sposób gwiazdy telewizji, żeby wydawało się bardziej sprawdzone, a tak na prawdę to można tylko stracić https://stop-oszustom.pl/podszywaja-sie-pod-kube-wojewodzkiego-i-wyludzaja-pieniadze/

  10. Żeby wiedzieć gdzie poszukiwać pracy trzeba jeszcze wiedzieć jak. Dlatego też wskazałabym najpierw na zaplanowanie takiego działania.

    • Jak najbardziej się zgadzam! Szukanie pracy często zajmuje dziesiątki, jeśli nie setki godzin, dlatego tak bardzo nie lubimy jej zmieniać 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

56,500FaniLubię
81,252ObserwującyObserwuj
44,000ObserwującyObserwuj
1,600SubskrybującySubskrybuj