Kolorowe jeziorka. Najładniejsze jeziora w Polsce, w których nie można się wykąpać.

kolorowe jeziorka

Jakiś czas temu usłyszałam o ciekawym miejscu, które udało mi się odwiedzić. O czym mowa? O z pozoru zwykłych czterech stawach na Dolnym Śląsku, które zachwyciły mnie swoją wyjątkowością i… zakazanym pięknem. Kolorowe Jeziorka, bo to o nich mowa są świetnym miejscem na weekendowy wypad, czy oryginalną sesję zdjęciową.

Kolorowe Jeziorka na Dolnym Śląsku

Szukasz zjawiskowych miejsc w Polsce? Położone na Dolnym Śląsku Kolorowe Jeziorka to cztery stawy znajdujące się u podnóża Wielkiej Kopy (Rudawy Janowickie). Trzeba otwarcie przyznać, że to ewenement na skalę światową. Turyści mają bowiem niepowtarzalną okazję na własne oczy zobaczyć Żółte Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Błękitne Jeziorko i Zielone Jeziorko. Nazwy nie są przypadkowe. Zbiorniki wodne naprawdę wyróżniają się tymi właśnie kolorami.kolorowe jeziora

Ich historia zaczyna się w roku 1785, bo to właśnie wtedy otwarto na tym terenie pierwszą niemiecką kopalnię, nazwaną „Hoffnung”. Pewnie zastanawiasz się, czemu poruszam tematy historyczno-przemysłowe.  Jeziorka swoje niesamowite kolory, jeziora zawdzięczają właśnie… kopalniom! Swoje niespotykane barwy zawdzięczają temu, że po zakończeniu prac kopalni, do głosu doszła natura, a dobrze wiemy, że nie ma lepszego projektanta niż ona sama. Woda wypełniła wyrobiska, tworząc tym samym różnokolorowe jeziora.kolorowe jeziorka

Piękne jeziora w Polsce na sesję zdjęciową

Kolorowe Jeziorka to fantastyczny widok, który potrafi zachwycić. Niestety, choć krajobraz kusi, w jeziorach nie wolno się w nich kąpać. Dlaczego? Chodzi o bezpieczeństwo. Woda swoją barwę zawdzięcza składowi chemicznemu wyrobisk. To chyba najładniejsze jeziora w Polsce – a na pewno jedne z najbardziej efektownych – dlatego możesz jechać w ciemno. Od samego widoku się nie zatrujesz, a fantastyczne wspomnienia, widoki i zdjęcia pozostaną na długo.

Niektórzy lubią nazywać je „Lazurowym wybrzeżem” lub „Jeziorami o wszystkich kolorach tęczy”. Jedno jest pewne: to miejsce jest warte zobaczenia. Jeziorka to nie jedyna atrakcja w okolicy. Na Dolnym Śląsku znajdziesz wiele ciekawych miejsc, a sama baza turystyczna jest naprawdę dobrze rozbudowana. Jak pewnie wiesz, do moich ulubionych atrakcji południowej Polski należą zamki i pałace Dolnego Śląska.

Dziękuję pięknie Marcie, która zainspirowała mnie swoją sesją ślubną właśnie w tym miejscu.❤

Buziaki,

21 KOMENTARZE

  1. Ewelino! Uprzedziłaś mnie! ? oj myślę o tych jeziorach od jakiegoś czasu, ale coś nie po drodze ciągle, ale wyglądają nieziemsko i chyba mnie zmobilizowałaś na ten rok!

    • Cześć Magda! Wiesz, że miałam jakieś niejasne przeczucie, że ktoś chce o nich napisać? Warto się wybrać, zwłaszcza jak zrobi się naprawdę zielono ? pozdrowienia!

  2. Są świetne, uwielbiam takie miejsca choć trochę cieniem rzuca się fakt, że to człowiek swoją działalnością naruszył naturalny ład w przyrodzie. Ostatnio Grafy przeżywają fascynację Dolnym Śląskiem. Pełno tu magicznych miejsc. Tylko trzeba wiedzieć jak ich szukać.

    • Zgadzam się z Tobą! Dolny Śląsk jest magiczny i zaskakuje na każdym kroku. Mam podobne zdanie rzucanego cienia poprzez działalność człowieka na naturę, ale przyznaj, że tym razem tak źle to nie wyszło. 🙂 Ps. Muszę u Was poszukać inspiracji!

  3. Nie miałam pojęcia, że tak cudowne miejsca można znaleźć w Polsce! Dziękuję za świetną inspirację wyjazdową dla mojej rodziny, będziemy celować w tą propozycję! ?

  4. Znajomi byli nad tymi jeziorkami ? jak patrzalam na zdjecia, to od razu się zainteresowalam, bo nigdy wczesniej nie slyszalam o tym miejscu. Niestety, nie mialam okazji tam pojechac ;(

  5. Jeziora piękne! Wcześniej o nich nie słyszałyśmy. Trzeba przyznać, że Polska skrywa wiele urokliwych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here