Współpraca z blogiem podróżniczym W poszukiwaniu końca świata

Nazywam się Ewelina Gac i od 2015 roku jestem autorką bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata oraz autorką książek: Opowieści z końca świata o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi: od studiów w Turcji, Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych, czy o życiu na Węgrzech aż po powrót do Polski oraz Poradnika dla rozważających emigrację.

Jestem regularnym gościem mediów o zasięgu ogólnopolskim (telewizja, radio, magazyny i portale) moje wypowiedzi były publikowane również w mediach zagranicznych, takich jak BBC News. 

Na blogu znajdują się turystyczne poradniki z miejsc w Polsce i zagranicą. Piszę o tym jak przygotować się na podróż oraz prowadzę wywiady z emigrantami i specjalistami. Rzetelnie analizuję ceny podróży na własną rękę, opisuję kraje nie tylko ze strony atrakcji turystycznych, ale też kulturowych, życia za granicą, lokalnych tradycji.

Blog w części lifestyle to część o codzienności w stylu slow-life, w tym o życiu na wsi, pracy zdalnej i przeprowadzce do Warszawy (gdzie obecnie mieszkam). Prezentuję przepisy, opowiadam o dobrych filmach i o tym, co robię poza podróżowaniem.

W tej zakładce dowiesz się o tym jak możemy współpracować, zarówno na blogu podróżniczym, jak i w innych formach.

Blog podróżniczy – jak możemy współpracować?

Możemy współpracować na jednym lub kilku z poniższych płaszczyzn:

  • blog dostępny pod: wposzukiwaniu.pl – ponad 200 000 czytelników miesięcznie w sezonie oraz ponad 150 000 czytelników miesięcznie poza sezonem 
  • Instagram jako ewelina.gac – ponad 73 000 followersów 
  • Facebook jako W poszukiwaniu końca świata – ponad 55 000 fanów 
  • podcast podróżniczy dostępny pod tym adresem, również na Spotify, Apple Podcasts i YouTube
  • Podróżniczy TikTok jako ewelina.gac – ponad 40 000 obserwujących
  • Biorę udział w livach czy spotkaniach autorskich online i offline
  • Realizujemy fotografie produktowe oraz krajobrazowe (również z drona)
  • blog anglojęzycznny, dostępny pod whereisevelyn.com – nowość 2022

Informacje o blogu, podcaście i social media (takie jak ilość czytelników, stan techniczny) dostępne są na dole strony. 

Przykłady dotychczasowych współprac 

Materiały tworzone na blogu i w social mediach przygotowywane są rzetelnie i starannie, tak aby przekazać wartościowe informacje moim czytelnikom. Treści, które publikuję bazują na moim doświadczeniu. Reklamodawcy wracają do nas po kolejne realizacje, co jest najlepszym dowodem na to, że dostarczamy efekty spełniające oczekiwania.

W ramach współpracy prezentowałam miejsca, atrakcje turystyczne, sposoby na spędzanie wolnego czasu (nie tylko w podróży), przepisy kulinarne. Możliwości współpracy jest wiele: współtworzyłam kalendarz, recenzowałam sprzęt, robiłam konkursy z dużym zasięgiem.

Wybrane współprace na blogu i w mediach społecznościowych:

Przykłady marek, z którymi współpracowałam:

 

Współpraca ze mną w formie offline

Możliwa jest również współpraca poza moimi kanałami. Poza tym, występuję na żywo, na spotkaniach czy festiwalach podróżniczych. Jednocześnie prowadzę szkolenia i wykłady  z mediów społecznościowych między innymi, dla firm.

Na zdjęciu Opolski Festiwal Podróżników “W stronę Słońca”.

W warszawskim Fotoplastikonie 

 Współpracowałam ramach kalendarza z Fundacją 3-4-start!

 

Blog w mediach, między innymi:

Statystyki bloga podróżniczego

W sezonie lato 2022 statystyki bloga podróżniczego wyglądają następująco: ponad 210 000 czytelników (UU), z czego 12,6% to stali czytelnicy. 

Poza tym, nawet poza sezonem turystycznym, blog co miesiąc odwiedzany jest co najmniej przez 150 000 użytkowników.

Statystyki – wakacje (30 dni)

Demografia naszych odbiorców

Jedno jest pewne, wszyscy odwiedzający naszą witrynę charakteryzują się chęcią odkrywania świata. To osoby, które uwielbiają eksplorować nowe miejsca. Niekoniecznie za granicą, bowiem dość często korzystają z długich weekendów. Podróżują i po Polsce, i za granicą.

  • Nasi czytelnicy należą do grupy wiekowej  25-34 (35%) oraz 35-44 (20%).
  • 60% to czytelniczki, 40% stanowią panowie (od lat).
  • Średnio 83% naszych czytelników odwiedza nas z Polski.
  • W 2022 około 75% przegląda blog podróżniczy przez telefon komórkowy.

Blog podróżniczy SEO i optymalizacja

Dzięki naszej wiedzy i temu, że Maciek zawodowo zajmuje się m.in. SEO (tu więcej o naszych audytach SEO), widoczność naszych wpisów w wyszukiwarce Google nieustannie rośnie. Każdy nowy wpis jest odpowiednio zoptymalizowany i bardzo szybko pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Pracujemy na takich narzędziach jak np. Ahrefs, Senuto czy niezastąpionym Google Search Console. 

Dane z Senuto z 07.2023
Dane z Ahrefs z 07.2023

Poniżej przykład dobrze zoptymalizowanego wpisu mazowieckich atrakcjach, którego pozycja w wynikach wyszukiwania na frazę “mazowieckie atrakcje” zajmuje 1 pozycję od wielu miesięcy. Takich przykładów mamy więcej, ponieważ w top 3 rankujemy na ponad 3000 fraz. Na pierwszej stronie wyników wyszukiwania możemy się pochwalić prawie 10000 fraz. 

Korzyści z SEO

Dzięki silnej pozycji bloga i wiedzy z zakresu SEO, niemal każdy nowy wpis szybko pojawia się w top 10 na interesującą klienta frazę. Przykładowo wpis o Disneylandzie na frazę “Disneyland” znajduje się w top 10. Wpis o Lipsku na frazę “Lipsk atrakcje” jest w top 3. Przykładów jest o wiele więcej. Zainteresowanym chętnie opowiem więcej.  

Wyróżnienia bloga:

Blog podróżniczy W poszukiwaniu końca świata to jeden z blogów, które znane są od lat. Dlatego w 2018 i 2019 roku został doceniony i znalazłam się w rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW. Niestety ten ranking nie jest już aktualizowany. Poza tym, zarówno blog, książka i instagram są codziennie polecane przez innych twórców i użytkowników social mediów. 

Wyróżnienia ostatnich lat

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Reprezentowałam województwo opolskie w I Turystycznych Mistrzostwach Blogerów  organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną oraz województwo lubelskie w IV Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, docierając do niemal 800 000 osób ze swoimi postami i filmami (zasięg z kilku tygodni konkursowych).

Unikalne odsłony w Google Analitycs / 2 wpisy Zasięg FB organiczny / 6 wpisów Zasięg IG organiczny / 6 wpisów Zasięg organiczny materiału wideo / film na YT i FB
13098 618147 110024 28373

Zostałam Poligeniuszem!

Niezwykłe wyróżnienie to znalezienie się wśród absolwentów Politechniki Opolskiej, którzy odnieśli sukces zawodowy i prowadzą nietuzinkowe życie. W ramach dni kariery wzięłam w udział w spotkaniu ze studentami, na którym rozmawiałam o studiach za granicą czy pracy zdalnej. 

Współpraca z Fanpage podróżniczym

Podróżniczy fanpage o nazwie W poszukiwaniu końca świata obserwuje ponad 55 000 osób. Poniżej przedstawiam demografię i przykładowe zasięgi postów z 2022 roku.

Demografia fanów W poszukiwaniu końca świata

Statystyki i zasięgi ostatnich publikacji na Facebooku

Posty na Facebooku targetuję do odpowiedniej grupy docelowej, dbając o szczegóły takie jak zdjęcie główne i tekst. Potrafię dobrze ustawić reklamę, tak, aby trafiała do odpowiedniej grupy odbiorców.

 

Współpraca z Instagramem podróżniczym

Moje konto @ewelina.gac obserwuje ponad 73 000 osób. Główny temat profilu to podróże (po Polsce i zagraniczne) oraz lifestyle. Jeśli szukasz partnera do współpracy na Instagramie, napisz do mnie na [email protected]

Instagram – dane, screeny i statystyki

Konto na Instagramie prowadzę od 2014 roku, wielu  obserwujących jest ze mną od wielu dobrych lat: oglądają moje zdjęcia, relacje, rolki. Lubimy się i znamy 🙂

Oglądalność Stories waha się najczęściej 10-30% obserwujących. Zasięgi ostatnich rolek poniżej, wiele z nich to virale.

Instagram @ewelina.gac wyróżnia się ponadprzeciętną aktywnością wśród profili podróżniczych. Również w sezonie wakacyjnym, kiedy jest najwięcej publikacji notuje wzrosty, inspirując do podróży. Na poniższym wykresie znalazł się wśród większych profili, z milionami followersów.

https://www.sotrender.com/trends/instagram/poland/202308/osoby/osoby_podroze

Demografia Instagrama 

Większość obserwujących  jest z Polski- 76%, część stanowią emigranci i emigrantki z różnych krajów: Wielka Brytania, Niemcy, USA, ale też inne z miejsc takich jak Grecja, Węgry i Turcja, gdzie mieszkałam.

Najpopularniejsze miejscowości to kolejno: Warszawa, Kraków Wrocław.

Relacje – InstaStories i FacebookStories

Regularnie tworzę relacje na Instagramie i Facebooku. Łącznie ogląda je kilka tysięcy osób- na Facebooku najlepiej klikają się weekendy oraz w wakacje.

Statystyki Facebook Stories:

Ewelina Gac- autorka bloga

Z zawodu księgowa, przed czym wzbraniała się 10 lat temu. Uwielbia pisać artykuły, które mogą uratować innych z opresji, w jakiej nieraz się znalazła. Dla niej podróże to nie tylko zwiedzanie, lecz po pierwsze odkrywanie. Dlatego woli podróżować powoli, bo wtedy łatwiej jest dowiadywać się o społeczeństwie, kulturze i mentalności mieszkańców odwiedzonego regionu. Więcej informacji na stronie o mnie.

Dla ciekawskich: druga połowa bloga woli pozostać anonimowa. Odpowiada za stronę techniczną i większość zdjęć. 

Kontakt i współpraca z blogiem podróżniczym

Jeśli chcesz współpracować, napisz. Razem na pewno coś wymyślimy 🙂 Najlepiej na [email protected]

Jeśli interesuje Cię zakup/ dystrybucja mojej książki napisz na powyższy e-mail.

Do usłyszenia!