Powakacyjna depresja- 5 sprawdzonych sposobów jak jej zapobiec

Ulubiona kawa straciła smak, a telewizja stała się jakoś mniej kolorowa. Kto wracając z wakacji miał ochotę jedynie położyć się w łóżku i nic, ale to zupełnie nic nie robić? Sprawdziłam i niestety, leżenie odłogiem też nie działa. Za to mam pięć sposobów, które uchronią Cię od powakacyjnego  (tudzież pourlopowego) smutku, nazywanego często depresją.

Uwaga! Niektóre sposoby trzeba zaimplementować przed podróżą.

1.      Niech w domu coś na Ciebie… czeka

Jeśli jadę gdzieś bez mojego kota, Perełki automatycznie powrót kojarzy mi się z mizianiem, głaskaniem i mruczeniem. Jeśli jednak nie masz zwierzaka, to sposobów jest kilka: możesz zamówić sobie wymarzone buty, umówić się na dobre wino czy po prostu…

Autopromocja

ksiazka kierunek zagranica

2.      Zacznij planować kolejny wyjazd!

Porada stara jak świat, ale dzięki temu sprawdzona przez miliony osób w powakacyjnej depresji. Zamówienie kolejnego biletu czy nawet krótki weekend w górach zaleczy wszelkie smutki. Jak to mówią „czym się strułeś, tym się lecz!”.

3.      Posprzątaj w domu przed wyjazdem.

Wiem, wiem. Ja też robię wiele rzeczy na ostatnią chwilę, ale obiecuję: wiele nerwów cię ominie, jeśli ogarniesz porządek w domu jeszcze przed wyjazdem. Brzmi banalnie, prawda? Od jakiegoś roku wprowadziłam generalne, przedurlopowe porządki i do domu wraca mi się łatwiej.

4.      Jeszcze na wakacjach… zrób pranie

Pranie samo w sobie nie jest męczące, ale posegregowane walizki ubrań w łazience nie kojarzą mi się dobrze. Od kiedy wybieram nocleg z pralką, powrót nie kojarzy mi się z koszmarem rozpakowywania, prania, suszenia i składania. A co do rozpakowywania…

5.      Na wakacjach kup coś, co będzie się chciało rozpakować.

Praktycznie z każdego miejsca przywożę coś dobrego: słodycze, wino czy coś do domu. Jeszcze będąc na urlopie myślę o tym, jak będzie fajnie, kiedy będę zajadać greckie oliwki i chałwę u siebie na kanapie. Albo po prostu ubiorę wymarzony sweter prosto z Turcji. To naprawdę działa!

Powrót do rzeczywistości czasami trwa dłużej niż kilka dni. Ale na szczęście dość rzadko. 😊 Wymienione przeze mnie podpunkty to oczywiście nie jedyne sposoby. Tylko te, które na mnie działały. Dlatego dajcie znać co robicie aby Wasz powrót z wakacji był nie tylko bezbolesny, ale po pierwsze: przyjemny!

Sprawdź również:  Apteczka na wakacje. Co spakować i jak ją przygotować?

Buziaki,


Cześć! Mam nadzieję, że podążycie moim szlakiem w podróży. Chętnie oglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego oznaczajcie mnie w mediach społecznościowych:

Instagram: @ewelina.gac

Facebook: @wposzukiwaniukoncaswiata

Noclegi znajdziesz na booking.com


4 KOMENTARZE

  1. Chandra pourlopowa potrafi uprzykrzyć życie, szczególnie jeśli wraca się ze słonecznych krain do pluchy i zimna… Ale punkty drugi i piąty u mnie zawsze działają! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj