Monese bonus 10 EUR lub 10 GBP za założenie konta

bonus 15 eur monese

Monese jest to odpowiednik Revolut, czyli w skrócie jedna karta do płatności w różnych walutach na całym świecie po kursach zbliżonych do średnich kursów NBP.

Np. płacąc w Czechach kartą z obojętnie którego banku płacimy: przewalutowanie z PLN do EUR lub USD a następnie z EUR lub USD do CZK. W monese przewalutowuje nam od razu do danej waluty z salda konta i to po kursie zbliżonym do średniego.

Płatność kartą w Czechach lub gdziekolwiek indziej przy korzystaniu z karty “bankowej” w porównaniu do karty Monese jest droższa o około 8%.

Zakładanie konta w Monese krok po kroku

Zakładanie konta odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja do pobrania ze sklepu Google lub AppStore

  1. Na początku podajemy adres e-mail, kraj zamieszkania oraz kod polecenia: EWELI105, który pozwala zdobyć 15 GBP lub 15 EUR 10 GBP lub 10 EUR na start oraz zwolnienie z opłaty za zamówienie karty. Kod można wpisać tylko podczas rejestracji.
  2. Następnie ustalamy pin, następuje weryfikacja telefonu i przechodzimy do wyboru waluty, EUR lub GBP. Ja wybrałam kartę w EUR, więc bonus również otrzymałam w EUR. Kartą w EUR płaciłam już poza Polską i wszystko przebiegło sprawnie. Nie posiadam karty w GBP, więc nie wypowiem się na temat płatności poza Wielką Brytanią.
  3. Po uzupełnieniu danych osobowych następuje weryfikacja tożsamości. W tym celu należy zrobić zdjęcie dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy). Można też przeprowadzić wideo rozmowę weryfikacyjną lub przesłać skany rachunków. Ja korzystałam z opcji pierwszej i konto było aktywne do godziny.
  4. Następnie zamawiamy kartę.

Jak zasilić konto?

Warunkiem otrzymania bonusu jest wykonanie jednej płatności kartą na dowolną kwotę.

Konto Monese możemy doładować na dwie opcje:

  1. Kartą płatniczą (brak prowizji ze strony Monese)Doładowując kartą w PLN musimy się liczyć z przewalutowaniem. Doładowując konto Monese EUR kartą w PLN przewalutowanie zależnie od banku następuje po kursie VISA lub Mastercard. Większość banków nie pobiera prowizji.Najtaniej doładować kartą w EUR lub GBP, wtedy przewalutowanie nie występuje.
  2. Przelewem międzynarodowym (brak prowizji ze strony Monese)
    Rachunek można doładować z waszego konta walutowego w polskim banku lub zagranicznym. Doładowując konto Monese EUR z rachunku walutowego w EUR nie płacimy prowizji ani przewalutowania. W tytule przelewu należy wpisać swój numer ID Monese.
    Konto Monese można doładować również np. przelewem z aplikacji Revolut. Jest to opcja bez prowizji i drogiego przewalutowania po kursach banku.

Co zrobić aby otrzymać bonus

Po założeniu konta zostanie wysłana do nas karta. Moja doszła w ciągu tygodnia. Następnie wykonujemy jedną płatność na dowolną kwotę czy to w sklepie stacjonarnym czy w internetowym. Od niedawna płatność kartą Monese jest bez prowizji. Po dokonaniu płatności i zaksięgowaniu jej otrzymujemy na swoje konto bonus. Zaksięgowanie trwa zazwyczaj do 48h.

Aby otrzymać bonus, podczas rejestracji należy podać kod EWELI105

Jak wypłacić pieniądze z Monese?

Możemy wypłacić w bankomacie, lecz pobrana zostanie prowizja 1%. Tańszym sposobem jest przelew na nasze konto walutowe, wtedy prowizja nie występuje.

Jak zamknąć konto Monese?

Aby zamknąć konto Monese należy wysłać maila na adres [email protected] z adresu użytego do rejestracji konta, lub wysłać wiadomość poprzez wbudowany czat w aplikacji.