Co trzeba zrobić na Malcie? Lista, które odmieni Twoje wakacje!

Wybrałam te rzeczy, które moim zdaniem są nie tylko ciekawe, ale po pierwsze… przyjemne. I proste. Bo tak naprawdę to… nie trzeba niczego. W końcu to wakacje! Ale na Malcie warto zrobić kilka rzeczy, które umilą nasz urlop.

Uwaga! Pamiętajcie, że czekam na Wasze inspiracje w komentarzach!

Po pierwsze… popłyń na Gozo

Praktycznie każdy o tym mówi, ale nadal… nie każdy to robi. A na Gozo warto popłynąć nie tylko dla sielskich widoków, ale dla samego… płynięcia. Te dwadzieścia minut na promie dają do zastanowienia: jak często Gozończycy pływają na Maltę? Czy życie na tak małej wyspie im się nie nudzi?- tak naprawdę to początek pytań, które eksplodowały w mojej głowie, kiedy patrzyłam na oddalającą się Maltę.

gozo przeprawaTu przeczytasz o atrakcjach na Gozo: GOZO – CO WARTO ZOBACZYĆ?

Po drugie, spróbuj lokalnych napojów

W maltańskich sklepach możemy kupić praktycznie wszystko. Mnie jednak międzynarodowy asortyment nie kusi, ale spróbowałam m.in. napoju… migdałowego czy lokalnych piw. Co do napoju, będę z Wami szczera- mi nie smakował. Ale nie żałuję, to był to po prostu nowy smak, który zawsze będzie kojarzył się właśnie z Maltą.

Malta napój migdałowy
Nie, to nie jest “mleko migdałowe”.

Po trzecie, choćby raz się poopalaj

Wierzę, że większości z Was nie muszę tego powtarzać, ale są i tacy, co na urlopie nie odpoczywają, tylko przez 7/14 dni zwiedzają. Urlop jest też od odpoczynku, a że na Malcie słońce jest niesamowite i można opalać się nawet… zimą, to umówmy się: szkoda nie skorzystać. Bo, uwaga! nawet przy 17 stopniach można się mocno opalić.

Po czwarte wybierz się na spacer wzdłuż klifu

Tras spacerowych jest niezliczenie wiele i trudno zdecydować się na jedną. Sama nie wiem na którą bym się zdecydowała, ale na pewno po pierwsze udałabym się na zachód wyspy, bo to tam są (oczywiście) najlepsze zachody słońca. Warto!

malta- cudowne klifyWięcej: TREKKING NA MALCIE: NAJPIĘKNIEJSZE TRASY SPACEROWE

Po piąte, zjedz krakersy z pastą z fasoli

Tak, wiem. Brzmi przeciętnie, a „talerz maltański” na pierwszy rzut oka jest niezwykle… nudny. Jednak, przysięgam- smakuje naprawdę genialnie. Do dziś, wieczorem zajadam krakersy z pastą (czasem po prostu z humusem), ale robię to od czasu do czasu. Krakersy niestety nie służą mojej figurze 😊

talerz maltański
Talerz maltański

Czy to wszystko, co warto zrobić na Malcie? Absolutnie nie! Ale resztę rzeczy takie jak nurkowanie czy podróż do Niebieskiej laguny wyczytacie w swoim przewodniku albo tutaj na blogu, w zakładce Malta.

Buziaki,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here