Jak wygląda jesień na Wyspach Kanaryjskich? Teneryfa i Gran Canaria

książka Opowieści z końca świata

Kiedy kończą się wakacje i przychodzi wrzesień wielu z nas zastanawia się, gdzie choćby na chwilę uciec od jesiennej słoty. W tym roku aż do końca października polska jesień była piękna, ale gdzie można uciec od szarości w listopadzie? Jedną z poprawnych odpowiedzi będzie Gran Canaria. Drugą- Teneryfa.

Jak wygląda jesień na Gran Canarii?

Jesień na Wyspach Kanaryjskich, w tym na Gran Canarii jest niezwykle słoneczna, za sprawą swojego położenia. W listopadzie bez problemu będziemy mogli się opalać przy temperaturze 25 stopni, chodzić w krótkich spodenkach czy po prostu zapomnieć, że w Polsce już są przymrozki czy nawet śnieg.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez W poszukiwaniu końca świata (@ewelina.gac)

 Jednak warto zwrócić uwagę, że na wyspie panują niezliczone mikroklimaty, dlatego planując wakacje po prostu trzeba je sprawdzić. Na południu wyspy temperatura będzie najwyższa, a jadąc kawałek dalej, w kierunku północnym może zrobić się chłodniej. Taką sytuację mieliśmy, kiedy wynajęliśmy dom z basenem właśnie w środkowej części wyspy i woda w basenie nie była na tyle ciepła jak oczekiwałam- choć zabawa i tak była przednia.

Jak wygląda jesień na Gran Canarii- zobaczcie na zdjęciach. Moim zdaniem… jak lato!

Jak wygląda jesień na Teneryfie?

Teneryfa to o wiele bardziej zróżnicowana wyspa niż Gran Canaria z m.in. powodu wulkanu Teide i jego wysokości. Wulkan ten dzieli wyspę na dwie strefy klimatyczne: południową- słoneczną i północną- delikatnie chłodniejszą. Jednak ani zimą, ani jesienią na południowym wybrzeżu nie musimy się martwić, że zmarzniemy, bo w obu częściach wyspy powinno być ponad 20 stopni! Kiedy byliśmy z końcem listopada, w Costa Adeje było w okolicy 25 stopni. Tam też jest bardziej jałowy krajobraz, dlatego jeśli mamy ochotę na bardziej tajemnicze widoki- koniecznie wybierzmy się na północ. Im wyżej, tym będzie bardziej spektakularnie- mogą otoczyć nas chmury, mgły i inne magiczne twory matki natury. Będzie też zimniej. 🙂

Jeśli jednak zimą chcemy trzymać się tylko „dobrej pogody” trzymajmy się południowo-zachodniego brzegu. Tam można się opalać praktycznie cały rok. Poniżej jesień na Teneryfie w naszym obiektywie:

Czytaj również:  Teneryfa. Atrakcje wyspy, która pływa w chmurach

Jak wygląda jesień na Wyspach Kanaryjskich?

Każda z wysp ma swoje charakterystyczne elementy, dlatego ciężko to wszystko ujednolicić. Jednak z zasady jesień jest łagodniejsza niż w Polsce, momentami kojarzy się z ciepłą wiosną. Warto jednak pamiętać, że może nam się przydać czapka, bo w niektórych miejscach strasznie wieje. Poza tym, zmarzluchom polecam zwykle południe wyspy, zwłaszcza jeśli nie wynajmujecie samochodu. Lepiej dopłacić do noclegu w dobrej lokalizacji i być zadowolonym, niż ganiać się z chmurami na miejscu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez W poszukiwaniu końca świata (@ewelina.gac)

Ciekawa jestem jakie są Wasze doświadczenia z jesienią na Wyspach Kanaryjskich. Dajcie koniecznie znać 😊

PS. A jeśli zastanawiacie się nad urlopem na Gran Canarii- tu opisałam jak to zorganizować: GRAN CANARIA: KROK PO KROKU.

Jeśli jednak wolicie zorganizowane wakacje sprawdźcie oferty ITAKI.

Buziaki,

Oceń ten artykuł

Ocen: Jak wygląda jesień na Wyspach Kanaryjskich? Teneryfa i Gran Canaria

Oceń

6 KOMENTARZE

    • Zupełnie niepotrzebnie 🙂 jestem pewna, że będziesz się świetnie bawić! a pogoda deszczowa jest dostępna często na północy wyspy, ale dla mnie to było cudowne doświadczenie po zejściu z plaży. Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here