Dziś będzie krótko i na temat. Część z nas należy do grona fanów herbaty, kawy i słodkości pochodzących prosto z Turcji. Jestem tego najlepszym przykładem. Czasem sama uzupełniam swoje zapasy, jednak za każdym razem, kiedy Patrycja przyjeżdża do Polski dostaję od niej upominek. Ostatnio chciała mi zrobić niespodziankę i wysłała ogromną paczkę z łakociami i herbatą.

Kiedy paczka z Turcji została wysłana?

23 listopada, tak, aby dotarła przed Świętami. W wyobraźni przy choince sączyłam turecką herbatkę zajadając paczuszką słodyczy. Musiałam jednak poczekać trochę dłużej.Paczka z Turcji

Problemy z pocztą w Turcji

Po miesiącu zadzwoniłam na infolinię Poczty Polskiej i usłyszałam, że paczka nie zawitała do Polski. Można ją reklamować tylko w Turcji. Pati udała się na pocztę i usłyszała(od jednej osoby), że to z powodu Świąt Bożego Narodzenia.  Wersji było kilka. Złożyła reklamację, jednak paczka nadal nie dotarła. Uwaga! Patrycja miała podobną „przygodę z listem” i w przypadku złożenia reklamacji, dotarł on do Polski po 3 dniach.

Przesyłka zaginęła… i co teraz?

Nie odpuściła i złożyła drugą reklamację 23 stycznia.

revolut 25zł bonus

Ile idzie przesyłka do Polski?

Opinie są różne, najczęściej około miesiąca. Moja paczka została nadana 23 listopada i dotarła do mnie 30 stycznia, czyli czekałam na nią przeszło dwa miesiące. W Polsce pojawiła się 28 stycznia, czyli w niecałe dwa dni pokonała pół  kraju.

Ile kosztuje paczka z Turcji?

Za 3kg paczkę opłata wynosi 94 TL. (około 82zł). Dla porównania paczka z Polski do Turcji kosztuje 104zł.

Ile kosztuje list z Turcji?

17 TL (około 15zł). List z Polski do Turcji to też koszt 15zł.

Linki dla zainteresowanych

Główna strona tureckiej poczty: http://en.ptt.gov.tr/ptten#portal

Paczkę śledzić można też przez e-monitoring Poczty Polskiej.

Kochani, mam nadzieję, że nie będziecie wyszukiwać tego artykułu z powodu zgubionej paczki zbyt często. Pamiętajcie, tutaj po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość. 🙂 Dajcie znać czy spotkały Was podobne sytuacje.

Buziaki,
Ewelina

26 KOMENTARZE

  1. No cóż, zdarza mi się zamawiać coś z zagranicy i czasami czas oczekiwania jest naprawdę absurdalny… Jednak ta radość, kiedy już prawie pogodziliśmy się ze stratą, a tu nagle puka listonosz – bezcenna ?

  2. Ja miałam podobną sytuację, kiedy z Wish.com. Zamówiłam tam figurki z ulubionej bajki syna, miały dojść przed mikołajem. Niestety nie doszły. Dobrze, że bez problemu można złożyć tam reklamację i zwracają pieniądze. Wczoraj otrzymała za to obie przesyłki ? W sumie się opłacało ? Czekałam cztery miesiące na darmowy towar ?

  3. W moim przypadku wszystkie paczki, nawet te z Chin ? docierają w miarę szybko, gorzej jest z listami i mini przesyłkami. Te grudniowe częściowo zaginęły.

  4. Ja mam podobną sytuację w przypadku kartek wysyłanych z Azerbejdżanu. Jak coś dochodzi to po miesiącu, lub wcale. Ech…..

  5. Witam,
    Mnie bardzo podoba się biżuteria w Turcji. Ostatnio znalazłam kilka ciekawych sklepów z biżuterią i korci mnie coś zamówić , ale coż trochę się boję , nie mam kompletnie doświadczenia w tym. no i nie wiem jakie koszty przesyłki. Jak uważasz , jest sens wchodzić w to. Pozdrawiam

    • Cześć Justyna! Myślę, że kluczem jest porządny i niedrogi transport. Poza tym, trzeba będzie doliczyć koszty cła, VAT itd. więc warto to sobie dobrze przeliczyć. Też kiedyś o tym myślałam 🙂 Pozdrowienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here